Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

konto active - warunek bezpłatnego korzystania dla b2b

Zastanawiam się nad założeniem konta active warunkiem który chciałbym spełnić jest "miesięczna suma wpływów na konto przynajmniej 10 tys zł".
W moim przypadku prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i mam kont firmowe Direct w ING.

  1. Czy w takim przypadku przelew z konta firmowe direct na konto indywidualne Active na kwotę 10 tys zł, byłoby traktowane jako wpływ zewnętrzny?
  2. Czy może rozpatrywane to było jako "przelewów pomiędzy rachunkami własnymi w Banku", więc warunek bezpłatnego korzystania nie zostałby spełniony?

 

Oraz druga kwestia jeśli konto Active byłoby prowadzone jako konto wspólnie, to warunek może był spełniany jako suma wpływów. Np 1 współwłaściciel wpływ 5000, i drugi współwłaściciel wpływ 5000?

Odpowiedz
0 Lajków
baloonick
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-09-2023
Wiadomość 1 z 2 (2 248 wyświetleń)

Re: konto active - warunek bezpłatnego korzystania dla b2b

Cieszę się, że jesteś zainteresowany naszą ofertą. Jeśli konto jest wspólne, to sumujemy wpływy obu współwłaścicieli. Nie sprawdzamy, do którego współwłaściciela należą wpływy, tylko sumuje się wszystkie wpływy w danym miesiącu kalendarzowym.


Jako wpływy uznajemy:

- wpływ z konta własnego z innego banku
- wpływ z konta własnego firmowego w ING Banku
- wpływ z konta osoby trzeciej / firmy z innego banku
- wpływ z konta osoby trzeciej / firmy w ING Banku, do którego klient nie jest współwłaścicielem
- wpływ zagraniczny po przewalutowaniu na złoty

 

Jeśli będziesz robić przelewy między tymi samymi kontami, będziemy liczyć różnicę - od sumy wpływów i wypływów między nimi (wpływ netto).

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
SebastianM
Moderator
Moderator icon
80
13
03-03-2023
Wiadomość 2 z 2 (2 170 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy