Odpowiedz

Zastrzeganie dokumentów

Witam, 

w maju br. zastrzegałem telefonicznie w ING dowód osobisty, który straciłem w wyniku kradzieży.

Wczoraj podczas wizyty w innym banku, w którym rónwnież posiadam rachunek osobisty od kilku lat, okazało się, że mój skradziony dowód nie jest zastrzeżony. Jak to możliwe?

marcinkowski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
13
3
10-04-2016
Wiadomość 1 z 4 (8 359 wyświetleń)

Re.: Zastrzeganie dokumentów

Jeżeli zastrzegasz dokument tożsamości podczas rozmowy telefonicznej w naszym banku wprowadzamy go do Bazy Dokumentów Zastrzeżonych, która zarządzana jest przez Związek Banków Polskich. Dzięki aplikacji chronione są osoby, które utraciły swój dokument tożsamości lub których dane mogą zostać nadużyte lub zostały użyte. Dodam, że z aplikacji korzystają podmioty z sektora finansowego oraz inne instytucje, które w ramach prowadzonej działalności identyfikują osoby na podstawie dokumentów umożliwiających potwierdzenie tożsamości klientów. To czy dokument w danym banku został zastrzeżpony zależy od tego czy uczestniczy on w aplikacji Dokumentów Zastrzeżonych.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
227
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (8 356 wyświetleń)

Re.: Zastrzeganie dokumentów

Z jasnych powodów nie będę wymieniał nazwy banku, o którym wspominam, natomiast jest to duża instytucja, która widnieje na liście zastrzegających dokumenty na stronie http://www.dokumentyzastrzezone.pl/.

 Czy jest jakaś możlwość, żeby sprawdzić czy dokument rzeczywiście jest w tej bazie zastrzeżony?

 

Odpowiedz
0 Lajków
marcinkowski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
13
3
10-04-2016
Wiadomość 3 z 4 (8 347 wyświetleń)

Re.: Zastrzeganie dokumentów

Oczywiście sprawdzimy to. Sprawę proponuję złożyć reklamacyjnie poprzez wiadomość po zalogowaniu do usługi bankowości elektronicznej, telefonicznie pod numerem 32 357 00 62 od pn. do pt. od godziny 8.00 do godziny 19.00 lub w dowolnej placówce naszego banku.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
227
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (8 344 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Odświeżanie listy transakcji po raz kolejny

Chcesz zmian? Zmień bank Emotikon: Mrugający Przecież ING "słucha" użytkowników, czego dobitnym przykładem jest ten potworek pt. aplikacje bankowa.

14-03-2024
Re: Jak skorzystać z API i pobrać stan konta?

Na wiele nie licz. Temat poruszany tutaj od lat. ING ma gdzieś małych przedsiębiorców i wsparcie w zakresie jakichś prostych integracji. 

Użycie istniejącego API jest zupełne poza zasięgiem, bo wymaga

...

14-03-2024
Re.: Odświeżanie listy transakcji po raz kolejny

Kolejny miesiąc, kolejne paczki przelewów i żadnych zmian.

14-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy