Odpowiedz

Zajęcie komornicze limit

Chciałbym zapytać jak to jest z limitem środków wolnych od egzekucji komorniczej. Czy dobrze zrozumiałem z innych wpisów że wpływ świadczenia opiekuńczego wypłacanego na opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem nie zmniejsza limitu kwoty wolnej od egzekucji ? Czyli zasiłek jest wolny od zajęcia + dodatkowo limit ? Czy istnieje możliwość że komornik zajmie te środki i trzeba będzie pisać do niego o ich odblokowanie czy to dam bank widząc z jakiego tytułu są to wpływy nie zrealizuje zajęcia ?
Odpowiedz
0 Lajków
misio1911
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
07-07-2018
Wiadomość 1 z 3 (3 241 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze limit

Do komornika nie przekażemy pieniędzy prawnie zwolnionych z zajęcia lub tych które zwolnił sam organ egzekucyjny. Pieniądze zwolnione z zajęcia nie pomniejszają kwoty wolnej i można z nich korzystać. W tej sytuacji możesz skorzystać z tego świadczenia i limitu kwoty wolnej. Jeśli z jakiegoś powodu zablokujemy pieniądze (wpływy z danej instytucji), które są zwolnione to zadzwoń do nas na 32 357 00 69.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 3 (3 153 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze limit

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
misio1911
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
07-07-2018
Wiadomość 3 z 3 (3 150 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy