Odpowiedz

Zajęcie komornicze limit

Chciałbym zapytać jak to jest z limitem środków wolnych od egzekucji komorniczej. Czy dobrze zrozumiałem z innych wpisów że wpływ świadczenia opiekuńczego wypłacanego na opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem nie zmniejsza limitu kwoty wolnej od egzekucji ? Czyli zasiłek jest wolny od zajęcia + dodatkowo limit ? Czy istnieje możliwość że komornik zajmie te środki i trzeba będzie pisać do niego o ich odblokowanie czy to dam bank widząc z jakiego tytułu są to wpływy nie zrealizuje zajęcia ?
Odpowiedz
0 Lajków
misio1911
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
07-07-2018
Wiadomość 1 z 3 (4 294 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze limit

Do komornika nie przekażemy pieniędzy prawnie zwolnionych z zajęcia lub tych które zwolnił sam organ egzekucyjny. Pieniądze zwolnione z zajęcia nie pomniejszają kwoty wolnej i można z nich korzystać. W tej sytuacji możesz skorzystać z tego świadczenia i limitu kwoty wolnej. Jeśli z jakiegoś powodu zablokujemy pieniądze (wpływy z danej instytucji), które są zwolnione to zadzwoń do nas na 32 357 00 69.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
MateuszF
Moderator
Moderator icon
645
133
12-04-2017
Wiadomość 2 z 3 (4 206 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze limit

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
misio1911
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
07-07-2018
Wiadomość 3 z 3 (4 203 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Blokada konta przez brak oświadczenia

Trudno nam się tutaj odnieść do Twojej sprawy. Natomiast jeśli nie zgadzasz się z odpowiedzią na reklamację, to możesz się od niej odwołać. Możesz też napisać do nas na czacie, po zalogowaniu w Moim I

...

06-12-2025
Re: Re.: Blokada konta przez brak oświadczenia

Trafiłem na ten temat w  "społeczności ING " bo szukam rozwiązania problemu . Też spotkała mnie blokada konta przez brak oświadczenia.  Zablokowane konto - na początku to się z tego śmiałem ale teraz

...

06-12-2025
Re: Re.: Problem z blikiem wysyłanym z kategorii odbiorcy

Cieszymy się, że już wszystko jest w porządku Emotikon: Szczęśliwy Gdybyś potrzebował pomocy zawsze możesz do nas napisać na czacie, po zalogowaniu w Moim ING - chętnie pomożemy.

06-12-2025
Najbardziej pomocni użytkownicy