Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Re: Potwierdzenie przelewu bezpośrednio na maila

W dniu 5.03 mają się odbyć prace modernizacyjne, po których to, będzie można odbierać potwierdzenia wykonanych transakcji na adres e-mail
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 11 z 15 (5 106 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie przelewu bezpośrednio na maila

@Zephyr nie ma dostępnych potwierdzeń dla przelewów wykonanych z karty kredytowej.
@ source faktycznie wprowadzimy funkcjonalność, o której piszesz. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 12 z 15 (5 045 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie przelewu bezpośrednio na maila

I również nie ma możliwości wydrukowania potwierdzeń dokonanych płatności za pomocą karty kredytowej.

Ciekawe kiedy się pojawi taka opcja...za ile....lat?

Odpowiedz
0 Lajków
Rafalski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
0
26-11-2019
Wiadomość 13 z 15 (3 431 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie przelewu bezpośrednio na maila

Mamy 1 stycznia 2021 roku. 

Wątek rozpoczął się  w... 2018 roku.

Za 26 dni minął 3 lata.

Przy definiowaniu przelewu nie można dodać adresu email do wysłania potwierdzenia przelewu. 

Przy zleceniach stałych w ogóle nie ma takiej opcji. 

Przez ignorowanie potrzeb klientów przez pracowników tej instytucji my, jako klienci, tracimy rocznie pare dni na głupią czynność przekopywania się przez historię swoich rachunków zamiast zwykłego korzystania z automatyzacji w postaci wysłania maila z potwierdzeniem przelewu w momencie jego wykonania - funkcjonalność bardzo cenna w przypadku zleceń stałych.

 

Moje pytanie:
Kiedy, z datą, będzie udostępniona taka funkcjonalność?
Dla jasności, bardzo poważnie zastanawiam się nad zmianą banku. Nie chce mi się przechodzić przez procedury przeniesienia konta, niemniej jeszcze gorsze jest debilne klikanie w historii przelewów co miesiąc.

Odpowiedz
0 Lajków
jacoor
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-01-2021
Wiadomość 14 z 15 (2 408 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie przelewu bezpośrednio na maila

@jacoor Przepraszamy, że tyle czekałeś na odpowiedź. Chcieliśmy to dla Ciebie wyjaśnić i dowiedzieć się więcej szczegółów. Niestety, w najbliższym czasie nie planujemy udostępnienia tej opcji. Jak tylko zmieni się coś w tym temacie, poinformujemy o tym. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 15 z 15 (2 298 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy