Odpowiedz

Konto wspólnoty mieszkanniowej

Witam, w związku z powstaniem wspólnoty mieszkaniowej oraz utworzeniem zarządu w 7 lokalowym budynku w którym mieszkam, chciał bym otworzyć w ING konto dla wspólnoty. W wspólnocie powstał zarząd złożony z 2 osób, mnie i mojej żony, proszę o informację gdzie w okolicy Opola lub Krapkowic jest możliwość otwarcia takiego konta w soboty lub niedziele gdyż w dni powszednie nie mam takiej możliwości.

Odpowiedz
0 Lajków
Michał81
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-02-2020
Wiadomość 1 z 2 (1 413 wyświetleń)

Re: Konto wspólnoty mieszkanniowej

W tych lokalizacjach mamy oddziały czynne wyłącznie w dni robocze:

W Opolu:
ul. Niemodlińska 21 czynny w godzinach 10.00 – 17.00,
ul. Zwierzyniecka 2 czynny w godzinach 10.00 – 17.00,

W Krapkowicach:
ul. 1 Maja 2 czynny w godzinach 10.00 – 17.00.

 

Wymagane dokumenty:

-    NIP
-    REGON
-    odpis z księgi wieczystej (KW) nieruchomości wspólnej 
-    Oświadczenie Wspólnoty Mieszkaniowej o sposobie zarządu i jej reprezentacji
-    dokumenty wskazujące sposób zarządu nieruchomością wspólną i zakres zarządu, w  szczególności czy zarząd jest powierzony osobie fizycznej lub prawnej:  
a)    W przypadku zarządu właścicielskiego – organu wspólnoty mieszkaniowej – uchwała wspólnoty (wraz z listą do głosowania) o powołaniu zarządu z podaniem co najmniej imion i nazwisk osób wybranych. Wskazane jest umieszczanie w uchwale także adresów zamieszkania i numerów PESEL osób wybranych.
b)    W przypadku zarządu powierzonego: Jeżeli w umowie o ustanowienie odrębnej własności lokali/umowie zawartej później w formie aktu notarialnego/uchwale zaprotokołowanej przez notariusza o zmianie sposobu zarządu określono sposób zarządu-zarząd powierzony należy przedłożyć ww. umowę/uchwałę. W przypadku, gdy zarząd został powierzony osobie prawnej odpis z KRS tej osoby. Zarząd powierzony powinien być uwidoczniony w KW (w razie braku wpisu decydujące znaczenie ma dokument na podstawie którego ten zarząd jest powierzony. W przypadku, gdy wspólnota w dokumencie, którego przedmiotem jest określenie sposobu zarządu wybrała sposób zarządu - zarząd powierzony nie określając osoby/podmiotu zarządcy, zmiana osoby zarządcy może nastąpić w zwykłej formie pisemnej.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
694
220
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 344 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Pozostała kwota kredytu do spłaty

Czy wysokość pozostałej kwoty kredytu hipotecznego do spłaty jest zależna od zmieniającego się co pół roku oprocentowania (Wibor6)? Tzn jesli spodziewam się wzrostu oprocentowania przy kolejnym oblicz...

01-10-2022
Wpłatomat pobrał pieniądze ale brak ich na koncie

Witam wszystkich.
Dziś podczas wpłacania pieniędzy do wpłatomatu urządzenie wyświetliło błąd informujący, że jest uszkodzone. Wydało kartę jednak pieniądze zostały w środku i brak ich na koncie.
Dodam, ...

01-10-2022
Re: sms z banku: Twoja karta jest już zastrzeżona

Napisz proszę do nas na czacie po zalogowaniu do Mojego ING lub zadzwoń na infolinię kart pod numerem 32 357 00 12. Sprawdzimy czy ten komunikat dotyczył Twojej karty. Tu nie mamy takiej możliwości

01-10-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy