Odpowiedz

Konto wspólnoty mieszkanniowej

Witam, w związku z powstaniem wspólnoty mieszkaniowej oraz utworzeniem zarządu w 7 lokalowym budynku w którym mieszkam, chciał bym otworzyć w ING konto dla wspólnoty. W wspólnocie powstał zarząd złożony z 2 osób, mnie i mojej żony, proszę o informację gdzie w okolicy Opola lub Krapkowic jest możliwość otwarcia takiego konta w soboty lub niedziele gdyż w dni powszednie nie mam takiej możliwości.

Odpowiedz
0 Lajków
Michał81
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-02-2020
Wiadomość 1 z 2 (1 950 wyświetleń)

Re: Konto wspólnoty mieszkanniowej

W tych lokalizacjach mamy oddziały czynne wyłącznie w dni robocze:

W Opolu:
ul. Niemodlińska 21 czynny w godzinach 10.00 – 17.00,
ul. Zwierzyniecka 2 czynny w godzinach 10.00 – 17.00,

W Krapkowicach:
ul. 1 Maja 2 czynny w godzinach 10.00 – 17.00.

 

Wymagane dokumenty:

-    NIP
-    REGON
-    odpis z księgi wieczystej (KW) nieruchomości wspólnej 
-    Oświadczenie Wspólnoty Mieszkaniowej o sposobie zarządu i jej reprezentacji
-    dokumenty wskazujące sposób zarządu nieruchomością wspólną i zakres zarządu, w  szczególności czy zarząd jest powierzony osobie fizycznej lub prawnej:  
a)    W przypadku zarządu właścicielskiego – organu wspólnoty mieszkaniowej – uchwała wspólnoty (wraz z listą do głosowania) o powołaniu zarządu z podaniem co najmniej imion i nazwisk osób wybranych. Wskazane jest umieszczanie w uchwale także adresów zamieszkania i numerów PESEL osób wybranych.
b)    W przypadku zarządu powierzonego: Jeżeli w umowie o ustanowienie odrębnej własności lokali/umowie zawartej później w formie aktu notarialnego/uchwale zaprotokołowanej przez notariusza o zmianie sposobu zarządu określono sposób zarządu-zarząd powierzony należy przedłożyć ww. umowę/uchwałę. W przypadku, gdy zarząd został powierzony osobie prawnej odpis z KRS tej osoby. Zarząd powierzony powinien być uwidoczniony w KW (w razie braku wpisu decydujące znaczenie ma dokument na podstawie którego ten zarząd jest powierzony. W przypadku, gdy wspólnota w dokumencie, którego przedmiotem jest określenie sposobu zarządu wybrała sposób zarządu - zarząd powierzony nie określając osoby/podmiotu zarządcy, zmiana osoby zarządcy może nastąpić w zwykłej formie pisemnej.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 881 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy