Odpowiedz

Konto wspólnoty mieszkanniowej

Witam, w związku z powstaniem wspólnoty mieszkaniowej oraz utworzeniem zarządu w 7 lokalowym budynku w którym mieszkam, chciał bym otworzyć w ING konto dla wspólnoty. W wspólnocie powstał zarząd złożony z 2 osób, mnie i mojej żony, proszę o informację gdzie w okolicy Opola lub Krapkowic jest możliwość otwarcia takiego konta w soboty lub niedziele gdyż w dni powszednie nie mam takiej możliwości.

Odpowiedz
0 Lajków
Michał81
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-02-2020
Wiadomość 1 z 2 (1 932 wyświetleń)

Re: Konto wspólnoty mieszkanniowej

W tych lokalizacjach mamy oddziały czynne wyłącznie w dni robocze:

W Opolu:
ul. Niemodlińska 21 czynny w godzinach 10.00 – 17.00,
ul. Zwierzyniecka 2 czynny w godzinach 10.00 – 17.00,

W Krapkowicach:
ul. 1 Maja 2 czynny w godzinach 10.00 – 17.00.

 

Wymagane dokumenty:

-    NIP
-    REGON
-    odpis z księgi wieczystej (KW) nieruchomości wspólnej 
-    Oświadczenie Wspólnoty Mieszkaniowej o sposobie zarządu i jej reprezentacji
-    dokumenty wskazujące sposób zarządu nieruchomością wspólną i zakres zarządu, w  szczególności czy zarząd jest powierzony osobie fizycznej lub prawnej:  
a)    W przypadku zarządu właścicielskiego – organu wspólnoty mieszkaniowej – uchwała wspólnoty (wraz z listą do głosowania) o powołaniu zarządu z podaniem co najmniej imion i nazwisk osób wybranych. Wskazane jest umieszczanie w uchwale także adresów zamieszkania i numerów PESEL osób wybranych.
b)    W przypadku zarządu powierzonego: Jeżeli w umowie o ustanowienie odrębnej własności lokali/umowie zawartej później w formie aktu notarialnego/uchwale zaprotokołowanej przez notariusza o zmianie sposobu zarządu określono sposób zarządu-zarząd powierzony należy przedłożyć ww. umowę/uchwałę. W przypadku, gdy zarząd został powierzony osobie prawnej odpis z KRS tej osoby. Zarząd powierzony powinien być uwidoczniony w KW (w razie braku wpisu decydujące znaczenie ma dokument na podstawie którego ten zarząd jest powierzony. W przypadku, gdy wspólnota w dokumencie, którego przedmiotem jest określenie sposobu zarządu wybrała sposób zarządu - zarząd powierzony nie określając osoby/podmiotu zarządcy, zmiana osoby zarządcy może nastąpić w zwykłej formie pisemnej.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 863 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy