Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Konto walutowe w Euro, a płatność w innej walucie.

Witam,

założyłem właśnie konto walutowe w EURO i planuję zamówić kartę Mastercard w EUR. Konta i karty planuje używać jedynie do zakupów przez internet. Czy mogę użyć tej karty wraz z kontem do płatności w innej walucie, na przykład USD? Jeśli tak to kwota przeliczana jest bezpośrednio z USD na EUR bez prowizji czy jest pobierana za to jakaś dodatkowa opłata?

 

Ewentualnie czy podpinając swoją debetową VISA pod konto walutowe przy płatności przez internet kwota w euro byłaby pobierana z konta euro, czy funkcja ta nie działa przy płatnościach internetowych i pieniądze byłyby ściągane z konta w PLN?

Odpowiedz
0 Lajków
JakubT
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
29-04-2019
Wiadomość 1 z 2 (3 189 wyświetleń)

Re: Konto walutowe w Euro, a płatność w innej walucie.

[ Edytowane ]

Możesz płacić kartą Mastercard w Internecie, w innej walucie niż EUR. Pieniądze przewalutujemy z waluty, w której zapłacisz na EUR po kursie organizacji płatniczej, która wydała kartę - Mastercard. Nie naliczymy opłaty za przewalutowanie transakcji bezgotówkowej tą kartą. 

 

Karta VISA Zbliżeniowa, którą wydajemy do konta osobistego w PLN ma funkcję wielowalutową. Funkcja działa również dla transakcji kartą w Internecie. Jeśli podepniesz kartę VISA do konta walutowego np. w EUR i zapewnisz na nim pieniądze, transakcję w EUR zrealizujemy z tego konta. Tym samym unikniesz przewalutowania oraz prowizji. W przypadku transakcji w innej walucie ( innej niż waluta konta walutowego) transakcję zrealizujemy z konta w PLN. Naliczymy w tej sytuacji prowizję za przewalutowanie - 3% kwoty transakcji. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 139 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy