Odpowiedz

Konto Komfort

Witam 

Chciałem zapytać jakie są procedury odnośnie podziału konta

Mam z żoną konto Komfort. Ja jestem właścicielem konta

 Do tego mam konto oszczędnościowe. Plus dwa konta dla dzieci 

Jak to zrobić aby rozdzielić konta. Chciałbym mieć osobne konto

Czy konto mogę zostawić żonie? A dla siebie założyć nowe +oszczędnościowe +dwa konta dla dzieci . Czy żona musi założyć nowe konto ? 

Dziekuje 

Odpowiedz
0 Lajków
gadzet25
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
11-12-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 874 wyświetleń)

Re: Konto Komfort

Witaj,
jeżeli do konta Komfort jesteś razem z żoną współposiadaczem, to konto możecie zmienić na indywidualne w placówce bankowej. Wtedy konto może być tylko żony. Możesz to zrobić jednoosobowo lub wspólnie z żoną.
Jeśli dyspozycja będzie składana przez jednego współposiadacza, który nie ma nadanych uprawnień szczególnych do zamiany konta, to rachunek przekształcimy z zachowaniem 30-dniowego terminu wypowiedzenia.

 

Natomiast jeżeli Twoja żona jest tylko pełnomocnikiem do Twojego konta Komfort, to powinniście podejść wspólnie do naszej placówki z dowodami osobistymi. Tam specjalista zmieni pełnomocnictwo żony na współposiadacza. Następnie będziesz mógł usunąć się z konta, żeby to żona była jedynym właścicielem.

 

Możesz mieć u nas po 2 konta oszczędnościowe w danej walucie (złotówki, euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie). Jeżeli masz obecnie jedno konto oszczędnościowe w złotówkach, to możesz założyć jeszcze jedno w Moim ING lub w placówce. Jeżeli obecne konto oszczędnościowe masz wspólnie z żoną, to usuniesz się z niego jako współposiadaczr45 w oddziale. 

Możesz mieć też 5 kont oszczędnościowo-rozliczeniowych w danej walucie np. Komfort, Direct. Swoje konto otworzysz w Moim ING lub w placówce na podstawie dowodu osobistego. Twoje konta będą miały nowe numery.

 

Nie wiem, w jakim wieku są Twoje dzieci oraz z jakich kont korzystają, dlatego podam Ci ogólną informację. Dzieci mogą mieć u nas również po 2 konta oszczędnościowe w danej walucie i po 5 kont Mobi 13-17. Jeżeli masz dwójkę dzieci i każde ma swoje konto oszczędnościowe w złotówkach i/lub konto Mobi 13-17 lat, to możesz im otworzyć jeszcze jedno konto oszczędnościowe i/lub Mobi 13-17 lat. Wtedy do tych nowych kont będziesz pełnomocnikiem ustawowym sam.

Konto oszczędnościowe dla dzieci 0-13 lat otworzysz w naszym oddziale na podstawie swojego dowodu osobistego oraz aktów urodzenia lub dowodów osobistych dzieci. Konto Mobi 13-17 lat i konto oszczędnościowe od 13 lat otworzysz w swojej bankowości. Również będziemy potrzebować obraz aktów urodzenia lub dowodów osobistych dzieci.

 

W swojej bankowości pod indywidualnym loginem zobaczysz wszystkie swoje konta, których jesteś właścicielem, współposiadaczem, pełnomocnikiem lub pełnomocnikiem ustawowym. Jeżeli Twoja żona nie ma swojego loginu, to może odebrać go w naszym dowolnym oddziale na podstawie dowodu osobistego. Wtedy w swojej bankowości zobaczy tylko swoje konta oraz te, do których jest upoważniona. Ważne jest, aby każdy korzystał tylko ze swojego loginu. Nie można udostępniać nikomu danych do swojej bankowości.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
OlaM
Były moderator
Były moderator icon
81
13
26-05-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 810 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy