Odpowiedz
Highlighted

Jak pozbyć się konta?

Witam. Niedawno skończyłam 18 lat i wczoraj swoją naiwnością padłam ofiarą przemiłego pana z baku ing. Po mimo wielokrotnego odmawiania udało mu się "wcisnąć" mi "konto z lwem direct" oraz "Zbliżak visa paywaye".

Bardzo żałuję, że po prostu nie wstałam i nie odeszłam. Nie chciałam zakładać konta w banku. Jestem zdruzgotana i to wszystko nie może mi to dać teraz spokoju. Nie mam nikogo doświadczonego w kwesti bankowej, ani nikogo kto mógł by mi pomóc w pozbyciu się konta.

 

Czy jest jakiś sposób na pozbycie się konta i jaknajszybsze zerwanie umowy?

Wygląda na to, że muszę wpłacić na konto 15 zł - cena zbliżaka + kilka złotych aby móc kupić coś dwa razy we wrześniu licząc na zwrot 15 zł przez bank. Jednak przemiły pan poinformował mnie, że zwort tej kwoty nastąpi najpóżniej początkiem pażdziernika, a nie, że może potrwać do 3 miesięcy.

Dodatkowo czytając w umowie, wpłata na konto kosztuje 9 zł. A odstąpienie od umowy na kartę jest możliwe w ciągu 14 dni od otrzymania karty, o ile nie została nią wykonana żadna transakcja. Co mam teraz zrobić?

 

Dodam jeszcze, że nie otrzymałam jeszcze karty ani zbliżaka. Moje konto na ing również nie zostalo jeszcze aktywowane. Czy coś się stanie jeśli go nie aktywuje?

 

Odpowiedz
0 Lajków
nemo50
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
18-08-2016
Wiadomość 1 z 2 (5 332 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Jak pozbyć się konta?

Przykro mi, że taka sytuacja miała miejsce. W tej sytuacji może Pani zamknąć konto w dowolnej placówce naszego banku. W przypadku naliczenia jakichkolwiek opłat o których nie została Pani poinformowana przyjmiemy reklamację. Proponuję kontakt z dowolną placówką naszego banku lub infolinią ING Banku Śląskiego pod numerem 32 357 00 62. Udzielimy Pani odpowiedzi na wszystkie pytania, część z nich wymaga weryfikacji w systemie banku co wiąże się z krótkim potwierdzeniem Pani tożsamości.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
549
166
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (5 320 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Płatność kartą w USD a zwolnienie z opłat

Tak, transakcje kartą VISA Zbliżeniową, w innej walucie również wliczamy w sumę wymaganą do uniknięcia opłaty za tę kartę Emotikon: Szczęśliwy

21-09-2020
Re: Kredyt hipoteczny

I jeszcze jedno pytanie Emotikon: Mrugający czy wybór ubezpieczenia o większym zakresie (nie tylko od śmierci ) można liczyć też na obniżenie marzy kredytu?
Na przykład zamiast Ochronę Życia Plus z Aviva biorąc Bezpieczn...

21-09-2020
Re: Kredyt hipoteczny

Dziękuję za odpowiedź mam jeszcze kilka pytań związanych z jesienną promocją dot regulaminu promocji https://www.ing.pl/_fileserver/item/lql97od

pkt 16 d) Czy jest to ubezpieczenie spłaty kredytu, a je...

21-09-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy