Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Ale z tym dokumencie jest mowa o operacjach finansowych powyżej 50000 zł a nie zwykłych przelewów z konta na konto mąż do żony Żona do męża emerytur pensję czy co

Odpowiedz
0 Lajków
eniek09
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
6
03-01-2018
Wiadomość 31 z 124 (20 696 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Świetnie wytłumaczone jeszcze dziś lecę zrezygnuję z ich usług i zabieram ze sobą moje 60 000 no

eniek09
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
6
03-01-2018
Wiadomość 32 z 124 (20 696 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Z innej beczki, a czy przypadkiem Prawo (Ustawa o kredytach hipotecznych) nie nakazuje rozpatrzenie wniosku kredytowego w terminie 21 dni roboczych ?

Czy Prawo działa tylko w jedną stronę ???

 

Szkoda gadać.

 

Miałem konto ING w Belgii przez 4 lata i widzę, że są to dwa różne, kompletnie różne banki.

 

Przykro mi to pisać, ale polskiej wersji nie jestem wstanie zaakceptować więc zabieram swoje zabawki do innej piaskownicy - a sporo tych zabawek Emotikon: Szczęśliwy

 

 

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 33 z 124 (20 686 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Proponuje się wypłakać gdzieś indziej Emotikon: Bardzo szczęśliwy 

Odpowiedz
0 Lajków
johnmakaron
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
12
12-11-2020
Wiadomość 34 z 124 (20 652 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

hehehe znalazł się obrońca.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 35 z 124 (20 647 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

[ Edytowane ]

nawet nie wiesz jak smiesznie brzmisz, ze swoimi zabawkami i straszenie banku z takimi groszami, ze pojdziesz do innego. Pamiętaj, na kazdego kozaka, znajdzie się wiekszy kozak Emotikon: Szczęśliwy

 

Poza tym prawo o którym mowisz, mowi o dniach kalendarzowych a nie roboczych oraz tym, ze liczy sie to od dostarczenia kompletu dokumentów. Jesli bank w 21 dniu poprosi Cie o kolejne dokumenty, ma prawo nadal liczyc kolejne 21 dni kalendarzowych.

johnmakaron
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
12
12-11-2020
Wiadomość 36 z 124 (20 644 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

@eniek09 Przykro nam, że chcesz podjąć taką decyzję. Mamy obowiązek badania źródeł pochodzenia środków finansowych będących w dyspozycji naszych klientów. Wynika on z przepisów o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 37 z 124 (20 545 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Art. 34. 4. Instytucje obowiązane na potrzeby stosowania środków bezpieczeństwa finansowego mogą przetwarzać informacje zawarte w dokumentach    tożsamości klienta i osoby upoważnionej do działania w jego imieniu oraz sporządzać ich kopie.

 

czy w ING Banku Śląskim ktoś pojmuje różnicę pomiędzy zobowiązaniem do czegoś a zezwoleniem na coś? Chyba pracują tam ludzie o unormowanym wykształceniu?

 

Co do przetwarzania informacji z dokumentów tożsamo0ści wyraźnie ustawodawca określił możliwość a nie nakazał!

Innymi słowy mówimy tu o fakultatywności a nie obligatoryjności ergo przekazywanie klientom informacji na temat rzekomego "obowiązku" przetwarzania danych z dokumentów tożsamości jest zwyczajnym kłamstwem bo chyba nie powiecie, że opacznie zrozumieliście jasny i prosty przepis?

 

A może należy jakiegoś lingwistę dopytać o znaczenie słów "mogą przetwarzać" oraz o istotne różnice dzielące je od słów "muszą przetwarzać" ponieważ wy, bankowcy z ING BŚ czytając "mogą przetwarzać" rozumiecie "muszą przetwarzać" a z wrodzonej grzeczności nie wspomnę, o czym to świadczy...

mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
36
26-11-2020
Wiadomość 38 z 124 (20 503 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

[ Edytowane ]
, w xBanku jak dostałem ostatnio prośbę o udokumentowanie wpływów to wystarczyło, że wysłałem oświadczenie o źródle i wystarczyło więc ING to nie jedyny bank który kieruje takie zapytania do klientów Emotikon: Mrugający Dodam, że miałem wpłaty i wypłary gotówkowe przez osobe która była "pełnomocnikiem" do mojego konta, a na swoim koncie nie miała w tym banku swojej historii/wynagrodzenia.

Dodatkowo w xxxxBanku ostatnio poproszono mnie o dowod i bank go skserował przy czym dałem zgodę tylko na zrobienie jego odpisu, a nie na xero bo nie musze dawać takiej zgody. Ale nie walczyłem z tym, bo pieniędzy i czasu na walce więcej bym stracił niż zyskał. Żyje się dalej...

Jak ktoś dalej ma podejrzenia, że banki źle interpretują przepisy to niech pisze do UOKiK, że banki działają tak, a nie inaczej. Powodzenia!
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 39 z 124 (20 442 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Ostatnio odnoszę wrażenie, że Polacy chcą ze wszystkimi i ze wszelakim procesem walczyć. Jest w tym trochę uśmiechu, gdyż nie chodzi o fakt wygrania sprawy na śmierć i życie, ale staje się to takim hobby, gdzie po wygranej ktoś siada i pije "popo" kawkę. 

Zastanawia mnie właśnie tylo fakt, czy takie osoby mają na to wolny czas i czy im go nie szkoda?. Pomijam kwestie, że robienie szumu medialnego o interpretacje nie specjalnie się uda, gdyż jest teraz parcie na to aby zapobiegać praniu pieniażków więc tematu nikt nie podejmie.

 

Kolejna kwestia, to taka że osoba robiąca szum, czy skalująca daną instytucje jest naprawdę klarowna finansowo?. Niech się nad tym zastanowi, gdyż może się okazać, że przy okazji zainteresują się nią organy innych instancji.

 

Proponuje w przypadku pozwu z instytucją zastanowić czy Cię drogi Panie na proces stać Emotikon: Szczęśliwy Gdyż takowy ciągnie się latami, a deklarowane wpływy na konto, które nie budzą podejrzeń mogą jednak być niewystarczające.

 

Proponuje wiać trochę na wstrzymanie i znaleść przeciwnika w swojej wadze. Może na początek sparing ze wspólnotą lokatorską o lepszą drogę dojazdową, albo ławkę.

 

 

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 40 z 124 (20 369 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy