Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

wyczyść ciasteczka w przeglądarce... a jeszcze lepiej użyj VPN, który da Ci możliwość wyboru IP z Polski...

 

co do blokady - zgodnie z obowiązującymi przepisami z powodów "antyterrorystyczno-pralnianych" bank może zablokować konto odpowiednio na 24 lub 72 godziny cytuję:

 

Jeśli instytucja finansowa ma uzasadnione podejrzenie, że część środków na koncie pochodzi z działalności przestępczej (na przykład z tzw. prania pieniędzy), może zablokować taką transakcję na 24 godziny, informując Generalnego Inspektora Informacji Finansowej o swoich obawach.

W przypadku podejrzenia popełnienia przestępstw innych niż pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu, blokadę środków – i to na 72 godziny – umożliwia ustawa Prawo bankowe, przy czym bank musi poinformować o swoich podejrzeniach prokuratora.

 

co to oznacza - ponieważ 3 miesiące to nieco więcej, niż 24 czy nawet 72 godziny, zwróć się mailowo do GIIF albo prokuratora rejonowego w mieście-siedzibie oddziału banku albo za pośrednictwem polskiej placówki dyplomatycznej aby ustalić, czy bank zawiadomił któregoś z nich o blokadzie konta oraz nadmień, ile trwa owa blokada w Twoim przypadku i poproś o podjęcie stosownych działań pamiętając, że w każdej sprawie cywilnej prokurator może występować z urzędu zwłaszcza, że przypadek nie jest jednostkowy a Ty jesteś na innym kontynencie...

 

żeby było łatwiej namiary do GIIF:

Adres:
Departament Informacji Finansowej
Ministerstwo Finansów
ul. Świętokrzyska 12
00-916 Warszawa


tel.: (0-22) 694-30-60
fax: (0-22) 694-54-50
e-mail:   sekretariat.IF@mf.gov.pl

mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
40
26-11-2020
Wiadomość 111 z 130 (10 003 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Tak, a kto nakazuje bankom takie regulacje? Wszystkich nas traktują jak złodziei, bo ktoś na górze (mam na  myśli władze) ma jakiś urojenia i wszystkich nas wrzucają do jednego wora. Nie zgadzam się z tym aby banki aż tak ingerowały w nasze środki. To nie my jesteśmy dla banków, a banki dla nas - przynajmniej tyle w teorii.

Karlo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
6
02-05-2020
Wiadomość 112 z 130 (9 976 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

He, he, he. To samo. Kilka przeplywow z PayPal po 50 do 200 zl i wezwanie "na dywanik". Zadnych innych przelewow, srodkow, kart czy wnioskow kredytowych o cokolwiek. Zadnych podejrzanych operacji znikad poza oplatami za media. Ewidentnie nosi to znamiona nekania przez ustawodawce i chyba zwyklej zlosliwosci banku, gdzie przeciez byle (pardon) khm... * wyciaga po kilkanascie tys. miesiecznie. W cywilizowanych krajach z cywilizowanymi standardami, gdzie te i najrozniejsze money laundry acts fukcjonuja od lat po prostu jest lista rzeczy zabronionych, ktore nalezy znac, podpisac znajomosc i wziac za to odpowiedzialnosc. Ale nie tutaj. Tutaj wschodnim zwyczajem: gadaj wszystko, a my juz wicie rozumicie zastanowimy sie co z tym zrobic. Udawadniaj ze jestes niewinny i nos tobolek z papierami do emerytury i dluzej. Kompromitacja systemu jezeli sie popatrzy na te przypadki, gdzie politycy nie sa w stanie wytlumaczyc sie z dziesiatek lub setek tysiecy, nieruchomosci za granica i jakos dziwnym trafem nie ma zadnego aktu znaj-swojego-rzadzacego, ktory ktokowliek automatycznie mialby stosowac.
gtk
gtk
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
4
17-11-2023
Wiadomość 113 z 130 (9 936 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Zgadza się - przeginają mocną ostatnio w drugą stronę. Zatrudniali ostatnio analityków KYC, bo śmigały nabory na te stanowiska, i teraz nie wiem, na jakiej podstawie - lub jak - pracują ci analitycy - nękają wszystkich jak popadnie żądając wszystkiego co tylko mógłbyś przedstawić.

 

Możesz pracować 20 lat, odkładać i oszczędzać z tej pracy, nie kręcisz żadnych wałków, zaufasz ING jako bankowi, bo mieli dobry procent i przelejesz oszczędności swojego życia, które odkładałeś od XXXX lat gdzie indziej, i zaraz dostaniesz list z natychmiastowym wezwaniem do przedstawienia: umowy o pracę, wynagrodzeń, PIT'ów itp.

 

Znajomy prowadzi działalność od dziada-pradziada - tylko z tego czerpie dochód, dobrze mu idzie od -dziesiąt lat, i to samo - poszedł do ING ze swoimi oszczędnościami - wezwanie, żądanie przedstawiania faktur, sprawozdań, ksiąg firmy. 

 

Jednym słowem - nie warto im zaufać i iść z oszczędnościami, bo od razu pytanie o dochód, i zaraz po tym z automatu, przedstawiaj: umowy, przelewy, pity, faktury, księgi - potwierdzaj - trzymaj, wszystko najlepiej z 30 lat! 

 

Co lepsze - inny znajomy jest u nich od początku swojej działalności, od początku wszystko trzyma u nich - wszystko przejrzyste - Analityk "wylosował" - przedstawiaj, dostarczaj, udowadniaj.

 

Jednym słowem - chyba lepiej im nie ufać i nie powierzać jakichkolwiek oszczędności z innego banku, bo od razu "algorytm", albo też "analityk" - pisemko, groźba rozwiązania, oświadczenie, żądanie przedstawienia wszystkiego - najlepiej udowodnij sprzed 30 lat, a jak nie - to blokada i rozwiązanie umowy.

 

Miałem do czynienia z wieloma bankami, którym powierzałem swoje oszczędności ze względu na korzystną ofertę z ich strony, ale z takim traktowaniem jak w ING spotkałem się pierwszy raz. 

 

Piszą, że to pokłosie tej sprawy, co ING dostał karę za tego oligarchę, ale przeginają ostro. 

 

 

marcinb1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
2
18-01-2024
Wiadomość 114 z 130 (6 798 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Przyszedłem tu tylko po to, aby również wyrazić moje niezadowolenia z tego co wyprawia ten bank.

Te żądania wyspowiadania się ze środków, które wpływają na konto mają znamiona nękania - tym bardziej, że to groszowe wpłaty w bankomacie.

 

w aplikacji jest komunikat "PILNA INFORMACJA Prosimy Pana ponownie o dostarczenie oświadczenia o źródle pochodzenia środków"

a w treści "Oświadczenie jest konieczne, abyśmy mogli stosować środki bezpieczeństwa finansowego. Środki te to działania, których wymaga od nas ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu."

tak jak wykazali przedmówcy - są to komunikaty zupełnie bezprawne, bo aby był obowiązek zbierania takich oświadczeń wcześniej musi istnieć skonkretyzowane podejrzenia, że bezpieczeństwo finansowe (kogo?) jest zagrożone.

To jest jawny SKANDAL i TERROR BANKOWOŚCI!
ING powinno kiedyś odpowiedzieć za te pozaprawne działania.

administrator
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
2
20-01-2024
Wiadomość 115 z 130 (6 713 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

U mnie to trwa już to dzisiaj miesiąc...

Odpowiedz
0 Lajków
Simon2222
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
10-01-2024
Wiadomość 116 z 130 (6 081 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Odpowiedz
0 Lajków
Simon2222
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
10-01-2024
Wiadomość 117 z 130 (6 080 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

U mnie to samo od 2 stycznia - zablokowany konto maklerskim za brak aktualizacje dowodu - próbuję uzyskać dostęp do swoich pieniędzy w ING Makler, byłem 7 razy w oddziałach ING w Warszawie + liczne rozmowy telefoniczne. Dzisiaj po raz 3 powtórzyłem ankietę dochodów. W oddziałach nikt nic nie wie, na infolinii nikt nic nie wie...

także odp. z moja reklamacji z ING mi skieruje do ING makler które z powrotem mi skieruje do ING i tak w kółko od 02.01.2024.

Nie proszę o przysługi, nie proszę o kredyt, chcę tylko moje pieniądze i akcje, które są w ING Makler.

 

W ING nikogo to nie obchodzi, nikt nic nie wie...

Simon2222
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
10-01-2024
Wiadomość 118 z 130 (6 075 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Przykro mi, ale przez forum nie mamy dostępu do szczegółów Twojego konta. Skontaktuj się z nami na czacie w bankowości (od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 22:00) lub z infolinią pod numerem +48 32 357 00 69. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
99
16
03-03-2023
Wiadomość 119 z 130 (5 964 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Mój post na forum nie jest sposobem na skontaktowanie się z wami, a jedynie ostrzeżeniem innych klientów przed waszą firmą.
Ponieważ tak, jesteśmy klientami. Bez nas nie ma ING.

Simon2222
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
10-01-2024
Wiadomość 120 z 130 (5 819 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt w rachunku bieżącym a zmiana właścicielska

Chcielibyśmy pomóc, natomiast przez forum nie mamy wglądu w dane w systemie bankowym. Proszę, skontaktuj się w tej sprawie z naszymi specjalistami pod numerem 32 357 00 24. Infolinia jest czynna w dni...

01-07-2024
Re.: Wysłałem oświadczenie KYC, ale ING zablokował moje konto

Przykro nam, że spotkała Pana taka sytuacja. Na podstawie zgłoszonej reklamacji postaramy się to jak najszybciej dla Pana wyjaśnić. Dodatkowo zachęcam do kontaktu z nami na czacie w Moje ING, doradca ...

01-07-2024
Re.: Brak loginu do konta w umowie

Prosimy o kontakt Twojego rodzica, który zakładał dla Ciebie konto. Może napisać do nas na czacie w Moje ING - jeśli posiada swoją bankowość lub skontaktować się pod numerem 32 357 00 69.

01-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy