Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

U mnie podobna sytuacja. O ile zainteresowanie moim kontem mogę zrozumieć ze względu na znaczące wpływy ze źródeł kapitałowych to i tak groźba wypowiedzenia kredytów skłoniła mnie do przeniesienia ich do innego banku co zamierzam zrobić w czerwcu, (można sobie wyobrazić, że te dzidy mogły by mi położyć a przynajmniej bardzo poturbować firmę. Przelewy od klientów już wpływają na inne konto w innym banku i widać piękny wykresik jak z kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie obroty w ING ku mojej radości spadły niemal do zera (czasami ktoś przez pomyłkę coś wpłaci). Jednak w przypadku mojej żony, nauczycielki która otrzymuje przelewy od podmiotu Biuro Oświaty w Ożarowie mazowieckim (czyli powszechnie znanej organizacji terrorystycznej) o tytułach "wynagrodzenie za miesiąc" lub "godziny nadliczbowe" jak wszyscy terroryści żona jest na etacie pytanie o źródło dochodów jest taką bezczelnością, że w dniu dzisiejszym otwiera dla siebie rachunek w innym banku i synowie również (nie mają w ING kredytów więc zrobią to w tym tygodniu). Po blisko 20 latach skreślamy ten bank z listy i żadne oferty tego banku nie będą w przyszłości rozpatrywane. Nawet Marek Kondrat nie pomoże a tym bardziej jakiś pasztet na łyżwach.

QWERTY0525
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
5
29-03-2023
Wiadomość 91 z 124 (14 386 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

[ Edytowane ]

Czy 2 wpływy miesięcznie na kwoty około 2500 zł w sumie opisywane jako czynsz to według ING wystarczający powód i ustawowa zgodnie z cytowanymi przepisami "uzasadniona okoliczność" do podejrzeń o pranie brudnych pieniędzy lub terroryzm? Wydawało mi się, że banki powinny być instytucjami ponad miarę poważnymi. Chodzi o pieniądze. Ustawa nakłada na was obowiązek dając pole do popisu dla rozsądku jeśli jest za sprawą dopisanego to treści przepisu zwrotu, cytuję:  "w przypadkach uzasadnionych okolicznościami". Jakie okoliczności to uzasadniają w opisanym przypadku? Nie mam nawet możliwości wypłaty gotówki bo nie mam karty. 2 przelewy na rachunek i z rachunku także wyłącznie transparentne przelewy. To pranie pieniędzy? Sponsorowanie terroryzmu?

PS

od 3 lat piszecie, że inne banki także muszą..... tak, musza, ale robią to racjonalnie. Mam kilka kont, na jedno tylko wpłaty własne - i do tej pory bank nic ode mnie nie żąda. A blokada, groźby wypowiedzenia umów i inne blablabla zaowocowały jednym. LIKWIDUJĘ RACHUNEK.

naasze1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
3
30-03-2023
Wiadomość 92 z 124 (14 332 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Musado2. Nieprawda. Chyba że 500, 1000 zł to większa gotówka.

Odpowiedz
0 Lajków
naasze1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
3
30-03-2023
Wiadomość 93 z 124 (14 325 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Już wiadomo,dlaczego od kilkunastu lat muszą wykupować reklamy w telewizji. Tracą klientów, więc Marek ma cały czas robotę. U mnie tez podobnie. Mam u nich konto firmowe od 16 lat, płacę z tego konta, zusy,pity5, vaty. us zwraca mi podatek na to konto, a bank zacząl mnie nękać od kilku miesięcy pytaniami .Czym dokładnie zajmuje się firma

jakie ma obroty

żądając pit 36 za ubiegły rok.

wysyłałem im wszystko, żeby się odczepili, bo za każdym razem straszą że mi wypowiedzą umowy o prowadzenie konta oraz kredyt ktory mi dali bez żadnych zaświadczeń ,

Ostatnio przesadzili każąc mi podać stan majątowy i skąd mam majątek. Każą sobie przesłać akty notartialne,akty darowizn itp.

Szukaj im teraz aktu z 1990 roku na zakup mieszkania, albo wyceń dom.Musiałem założyć drugie konto w normalnym banku. Tego nie chciałem likwidować, bo za dużo zachodu dla mnie ,ale chyba nie ma wyjścia.

koko
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
2
08-06-2023
Wiadomość 94 z 124 (12 777 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Podana podstawa prawna:
a) badanie źródła pochodzenia wartości majątkowych będących w dyspozycji
klienta – w przypadkach uzasadnionych okolicznościami

W zasadzie można podciąnąć pod to cokolwiek. Natomiast bardziej mnie zastanawia brak informacji o RODO w wezwaniu do dostarczenia dokumentów i sam wzrór oświadczenia. Po co im branża i zawód w "wymaganych informacjach"? Czy nie będzie to wykorzystywane do celów marketingowych? PIT powinien wystarczyć. I ciekawe na jakiej podstawie będą przetwarzać dane np. "darczyńcy". Zobowiązanie do przekazania klauzuli RODO osobom trzecim to jeszcze nie to samo co jej akceptacja.

Dodatkowo, oświadczenie o zapłaconym podatku? Jak to się ma to badania źródeł pochodzenia środków? Ktoś się chyba rozpędził w przy tworzeniu wzoru oświadczenia. Raczej złożyłbym własną wersję, a tymczasem wolę zamnknąć konto.
User51
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
2
13-07-2023
Wiadomość 95 z 124 (12 047 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Ode mnie chcą listy kochanek z imionami, nazwiskami, datami urodzin oraz skąd ONE mają pieniądze.

Przy mieszkaniu chcą aktu notarialnego umowy z deweloperem, księgi wieczystej.

I takich dziwnych pytań jest więcej.

Do tego.chcą, abym wszystkie kochanki (nie ma nawet ich numerów telefonów, używały ksywek) oraz wszystkich z księgi wieczystej tj. kilkaset osób poinformował za darmo w imieniu banku o przekazaniu mu ich danych. To zmuszanie szantażem do niewolniczej pracy.

 

Odpowiedz
0 Lajków
KlientOd2013
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
14-07-2023
Wiadomość 96 z 124 (11 982 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

To przyjacielu raczej pytania rosyjskiego wywiadu. Nawet kopie umów handlowych ode mnie oczekują obligatoryjnie, choć moje wypływy w 2023 do ING to mnie niż 43k tylko przelewem za wynagrodzenie i przelew własny z innego konta, aby zasilić kartę płatniczą.

 

Wracam do gotówki.

Odpowiedz
0 Lajków
KlientOd2013
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
14-07-2023
Wiadomość 97 z 124 (11 981 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

To co w SMS rozumiem: oświadczenie o źródle środków.
Głupie może, bo przeszło niecałe 43k, wszystko przelewami z dwóch źródeł + zwrot na kartę z piekarni, ale mają obowiązek.

 

Przez telefon nie otrzymałem odpowiedzi jak to wypełnić, bo nikt nie był przeszkolony a robot jak łączył to na sprzedaż tego co miałem w ... przelewach.
Pytanie z oficjalnej strony o KYC różnią się kompletnie od tego co w panelu.

W panelu są błędy, więc nie ma możliwości złożenia oświadczenia np. rolnik bez REGON.Mieli poprawić w swoim systemie feryt.

W placówce ODMÓWIONO przyjęcia oświadczenia, bo nie chciałem podać kompletu dokumentów typu umowy handlowe, choć nie mam konta firmowego w ING.

Wróciłem do panelu, gdzie musiałbym podać więcej niż 3 źródła DOCHODÓW bez podania okresu, a pytają o stare, obecne i planowane w dowolnym miejscu w kosmosie.

 

Szantażem zmuszają do niewolniczej pracy: szantaż to blokada pieniędzy, konta i dostępu do pacjent.gov.pl
praca to bezpłatne spełnienie obowiązku informacyjnego RODO wobec kilkuset osób za bank, bo oczekują np. księgi wieczystej, danych rodziców, listy kochanek z imionami, nazwiskami, datami urodzin oraz skąd ONE mają pieniądze.

 

Zostawiłem 0,10 na koncie, które dziś obiecali zablokować.

 

Ja zgaduję, że to rosyjski wywiad dane zbiera, a dla niepoznaki umowy mają być po angielsku lub polsku.

KlientOd2013
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
14-07-2023
Wiadomość 98 z 124 (11 975 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Przy pytaniu o krypto waluty nie pytają o nic więcej, choć jest uzasadnienie.

 

Nie wpłacałem gotówki, a moje przelewy to wynagrodzenie z jednej firmy oraz przelewy własne z innego banku, aby zasilić kartę, którą płaciłem za zakupy. Niecałe 43 tysiące w 2023 roku. Wiedzą co robię i zarabiam np. ze skopiowanego sprawozdania finansowego oraz reklamacji na nieuczciwe praktyki rynkowe stosowane przez ING kilka dni przed SMS.

 

Co mam dostarczyć OBLIGATORYJNIE.

Informacje o wszystkim co mam, co kiedykolwiek zarobiłem, co zarabiam i co planuję.

Dostarczyć kopie wszystkich dokumentów jak akty notarialne, postanowienia sądów, informację o spadkach i darowiznach, umowy handlowe etc., choć nie mam konta firmowego.

m.in. listę kochanek oraz ich imiona, nazwiska, daty urodzenia oraz skąd ONE miały pieniądze.Skąd mam wiedzieć jak one zarabiają?

Co innego piszą w KYC, co innego pytają w panelu, a w placówce nie chcieli przyjąć oświadczenia - mam nagranie spotkania.

 

Do tego zmuszają klientów szantażem do niewolniczej pracy na rzecz banku. Grożą zablokowaniem środków, konta  i dostępem do pacjent.gov.pl jeśli bezpłatnie nie spełnię ich obowiązku i nie poinformuję kilkuset osób, o tym, że bank dostał ich dane.

 

Czy to wynika z przywołanej ustawy? Dla mnie to szpiegostwo.

KlientOd2013
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
14-07-2023
Wiadomość 99 z 124 (11 973 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Przy pytaniu o krypto waluty nie pytano o nic więcej.

 

Jak student ma stypendium to ma obligatoryjnie przekazać kopię decyzji, wyjaśnić jakie to stypendium i za co, przesłać potwierdzenie przelewy do innego banku. Szpiega chcą zwerbować czy poszukać haka, przed werbunkiem.

 

Jak emeryt to ma przesłać decyzję, potwierdzenie przelewów do innego banku oraz udzielić informacji czy otrzymuje to gotówka czy przelewem. Listonosza czy babcię chcą okraść?

 

Rolnik ma podać co uprawia.

 

Uczeń ma podać dane rodziców i jak oni zarabiają.

 

Jak koleżanki postawią kino to bank może podciągnąć pod partnerkę = kochankę, więc pyta bank o listę z imionami, nazwiskami, wiekiem i skąd one mają pieniądze.

 

Do tego szantaż, aby zmusić do niewolniczej pracy na rzecz banku.
Jeśli nie zobowiążę się do poinformowania za darmo wszystkich kochanek, albo właścicieli mieszkań z księgi wieczystej (jak ktoś ma mieszkanie to bank to chce), za bank o tym, że przekazał bankowi dane, to kochany bank zablokuje klientowi środki, konto i dostęp do pacjent.gov.pl, aby szybciej umarł.

Odpowiedz
0 Lajków
KlientOd2013
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
14-07-2023
Wiadomość 100 z 124 (11 969 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy