Odpowiedz

zapłata w internecie kartą przedpłaconą

Czy ktoś robił transakcję w internecie kartą przedpłconą? Czym różnią się wykonywane operacje w tym przypadku od zapłatą kartą debetową czy kredytową?

Odpowiedz
0 Lajków
monikas3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
18-07-2017
Wiadomość 1 z 8 (12 141 wyświetleń)

Re.: zapłata w internecie kartą przedpłaconą

Wykonanie transakcji kartą debetową, kredytową czy przedpłaconą nie różni się niczym szczególnym dla usługodawcy. Różnice są po stronie wykonującego transakcje, a raczej pochodzeniem środków. W przypadku karty debetowej, środki pochodzą z konta rozliczeniowego. Tak samo jak w przypadku karty przedpłaconej. Tutaj różnica jest taka, że konto karty trzeba najpierw zasilić, nie jest to zazwyczaj konto użytkowane normalnie jako konto rozliczeniowe. Karta kredytowa daje nam do dyspozycji środki udostępnione przez bank.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 8 (12 085 wyświetleń)

Re.: zapłata w internecie kartą przedpłaconą

W międzyczasie w internecie znalałam informację z ing Banku śląskiego, że karta przedpłaconą Maestro nie mozna płacic przez internet. Tylko karta wirtualną.

Informacje w poniższym linku:

 

https://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/karty-do-konta/karta-maestro-przedplacona

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
monikas3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
18-07-2017
Wiadomość 3 z 8 (12 030 wyświetleń)

Re.: zapłata w internecie kartą przedpłaconą

Zgadza się, ponieważ do transakcji internetowych przeznaczona jest tylko k@rta wirtualna ING VISA, która jest wirtualną kartą przedpłaconą.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 4 z 8 (11 952 wyświetleń)

Re.: zapłata w internecie kartą przedpłaconą

Karta przedpłaconą Maestro (plastikową nie wirtualną) TEŻ mozna płacić w internecie.  Nie miałam po prostu ustawionego limitu transakcji przez Internet Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
monikas3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
18-07-2017
Wiadomość 5 z 8 (11 947 wyświetleń)

Re.: zapłata w internecie kartą przedpłaconą

Kartą Maestro przedpłaconą nie ma możliwości płacenia przez Internet. Proszę o kontakt z działem obsługi kart - 32 357 00 12 i sprawdzimy jaką posiadasz kartę.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 6 z 8 (11 944 wyświetleń)

Re.: zapłata w internecie kartą przedpłaconą

Oto odp, jaka otrzymałam bezpośrednio z banku śląskiego:

"..płatność kartapi przedpłaconymi jest ograniczona tylko limitami jakie Państwo przypiszą konkretnej karcie. Jeżeli ustanowicie Państwo limit wyższy niz 0,00 zł dla transakcji internetowych to istnieje mozliwość dokonywania opłat.."

 

Posiadane prze firmę karty to karty MasterCard Corporate PLN.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
monikas3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
18-07-2017
Wiadomość 7 z 8 (11 869 wyświetleń)

Re.: zapłata w internecie kartą przedpłaconą

@monikas3, karta MasterCard Corpoate, a karta Maestro to dwie różne karty. Na początku wspomniałaś o karcie Maestro, dlatego przekazałam Ci informację, że tą kartą nie zapłacisz przez internet. Z kolei użytkownik karty MasterCard Corporate może zawierać transakcje na odległość (przez telefon, internet czy zamówienie pocztowe). 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (11 828 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy