Odpowiedz

Wypłata euro z bankomatu za granicą

Witam, dlaczego mając konto walutowe w euro i podłączoną do niego kartę Visa podczas wypłaty gotówki z bankomatu w Grecji zostały pobrane pieniądze z konta złotówkowego oczywiście po bardzo niekorzystnym kursie. Przy transakcjach bezgotówkowych nie ma problemu.
Odpowiedz
0 Lajków
PiotrS
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
27-07-2018
Wiadomość 1 z 3 (13 770 wyświetleń)

Re: Wypłata euro z bankomatu za granicą

Jeśli na koncie walutowym miałeś odpowiednią kwotę pieniędzy to system powinien wypłacić bezpośrednio euro. Za taką wypłatę pobieramy prowizję 3% kwoty wypłaty chyba, że masz właczony pakiet darmowych wypłat za granicą. Jeśli na koncie w euro brakło pieniędzy to wypłatę prawidłowo rozliczyliśmy z konta złotówkowego. Niektóre bankomaty oraz terminale płatnicze oferują możliwość wybrania opcji o nazwie Dynamic Currency Conversion. Pozwala ona na wykonanie transakcji w walucie kraju, w którym wydana jest karta, czyli np. w PLN. Dlatego też, jeśli chcesz zapłacić kartą lub wypłacić pieniądze bezpośrednio z konta walutowego należy tę opcję pominąć – w przeciwnym razie płatność rozliczona zostanie na koncie osobistym w PLN.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
MateuszF
Moderator
Moderator icon
572
122
12-04-2017
Wiadomość 2 z 3 (13 726 wyświetleń)

Re: Wypłata euro z bankomatu za granicą

Gdzieś rzeczywiście musiał nastąpić błąd, bo środki na koncie walutowym były wystarczajace. Chyba się trochę przeliczyłem sądząc że bankomat ściągnie pieniadze z automatu z konta w euro... no cóż człowiek się uczy na błędach.
Odpowiedz
0 Lajków
PiotrS
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
27-07-2018
Wiadomość 3 z 3 (13 714 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Brak ing na Tarchominie / Białołęce

Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka. Chcialam wypłacić gotówkę z bankomatu w Galerii Polnocnej, a tam informacja, że placówka zamknięta. Sprawdzam mapę, gdzie znajdę najbliższy oddział / banko...

14-09-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

to jest ciekawy paradoks, błąd banku oznacza coś lepszego. Piękny przykład zmarnowanych pieniędzy.

14-09-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Wczoraj przez moment pojawił się stary wygląd aplikacji… myślałem że w końcu doczekalismy się dobrej zmiany i powrotu do większej przejrzystości, mniejszej ilości reklam i generalnie mniejszej ilości ...

14-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy