Odpowiedz

Spłata zadłużenia a zwrot transakcji

Witam serdecznie,

Nurtuje mnie jedna sprawa, przykład:

W październiku wydałem KK 200 zł, po wystawieniu wyciągu do końca listopada mam oddać te 200 zł. W międzyczasie rozmyśliłem się i zwracam ten towar za 200 zł do sklepu i jeszcze przed terminem spłaty otrzymuję zwrot na KK 200 zł. (w listopadzie nie płacę KK więc saldo się nie zmienia)
Czy w takim wypadku zwrot na KK zostanie potraktowany jako spłata KK? Czy muszę spłacić 200 zł, a zwrot ze sklepu zostanie potraktowany jako nadpłata na KK i muszę prosić o zwrot nadpłaty na konto?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
kluska23
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
31-10-2019
Wiadomość 1 z 2 (3 202 wyświetleń)

Re: Spłata zadłużenia a zwrot transakcji

Witaj,
potraktujemy zwrot jako spłatę zadłużenia na karcie kredytowej. 
Ważne, że od dokonanych transakcji bezgotówkowych (zapłata kartą za towary lub usługi) nie zapłacisz żadnych odsetek pod warunkiem, że spłacisz całość zadłużenia na rachunku karty w terminie wyznaczonym na zestawieniu transakcji.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (3 121 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy