Odpowiedz

Nadpłata karty kredytowej

Witam,
Przed zamknięciem karty kredytowej, dosyć znacznie ja nadpłaciłem żeby nie było jakichś brakujących kwot na moment zakończenia jej ważności. Karta dziś zmieniła status w aplikacji mobilnej na "Zamknięta" a środki z niej nie są uwzględnione w ogólnym zarysie konta "mam". Zakładam, że zamknięcie się powiodło i teraz moje pytanie. Kiedy mogę spodziewać się przelania nadpłaty na wskazane w oddziale konto Direct?
Odpowiedz
0 Lajków
bartek88h
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
24-05-2021
Wiadomość 1 z 2 (2 540 wyświetleń)

Re: Nadpłata karty kredytowej

@bartek88h Proszę, skontaktuj się z nami na czacie w Moim ING lub na infolinii pod numerem 32 357 00 69. Tam będziemy mogli przyjąć od Ciebie dyspozycję przeksięgowania tych pieniędzy na Twoje konto Emotikon: Szczęśliwy Dzięki temu otrzymasz swoją nadwyżkę z powrotem, a karta zostanie już ostatecznie zamknięta Emotikon: Szczęśliwy


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 2 z 2 (2 500 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy