Odpowiedz

Ile trwa spłata karty, czy można spłacać 3 razy.

Witam mam dwa pytania. 

1. W piątek wieczorem wpłaciłem kartę dziś jest niedzieleni nie widzę spłaty na karcie

2. Czy można spłacać kartę na 3 razy? Na spłatę mam czas do 27.11 dziś mam zamiar spłacić 300 zł jutro 700 zł a po jutrze resztę czy mogę tak robić? 

Odpowiedz
0 Lajków
Arek1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
12-11-2017
Wiadomość 1 z 10 (15 735 wyświetleń)

Re.: Ile trwa spłata karty, czy można spłacać 3 razy.

[ Edytowane ]
1. W dni wolne od pracy, system nie księguje wpłat za produkty kredytowe. Dokona się to w kolejnym dniu roboczym.


2. Możesz o ile nie przekroczysz w czasie terminu w którym wymagana jest spłata kwoty minimalnej.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 10 (15 701 wyświetleń)

Re.: Ile trwa spłata karty, czy można spłacać 3 razy.

Ciekawy jestem, czy karta zmienia saldo po wykonaniu spłaty czy dopiero w chwili księgowania?

To oznaczałoby, że karta nie działa w pełni online. Może ktoś z Banku opisze sposób księgowania wpłat, zmiany salda i dostępnych środków.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 10 (15 533 wyświetleń)

Re.: Ile trwa spłata karty, czy można spłacać 3 razy.

Z moich obserwacji wynika, że księgowanie kwot działa z opóźnieniem., nawet gdy występuje w dniu roboczym. Saldo karty dostępne jest dopiero po za księgowaniu kwoty spłaty.

Jestem użytkownikiem visa jak i mastercard.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 10 (15 524 wyświetleń)

Re.: Ile trwa spłata karty, czy można spłacać 3 razy.

 
Odpowiedz
0 Lajków
Arek1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
12-11-2017
Wiadomość 5 z 10 (15 491 wyświetleń)

Re.: Ile trwa spłata karty, czy można spłacać 3 razy.

To trochę lipa. Przy systemie online powinna swobodnie działać zmiana dostępnych środków na karcie.

Tak jak jest w przypadku debetowych i np. wpłat we wpłatomacie czy zasileniu rachunku np. z oszczędnościowego.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 10 (15 488 wyświetleń)

Re: Re.: Ile trwa spłata karty, czy można spłacać 3 razy.

Jest to produkt kredytowy stąd inny sposób rozliczania.

Księgujemy spłaty karty kredytowej tego samego dnia, jeśli dyspozycję złożysz w dni robocze oraz w soboty do godz. 20.00. Spłaty zlecone po tej godzinie lub w dni wolne (niedziele, święta) księgujemy następnego dnia roboczego. 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 7 z 10 (15 406 wyświetleń)

Re: Re.: Ile trwa spłata karty, czy można spłacać 3 razy.

No tak rozumiem księgowanie, saldo, ale zmiana dostępnych środków powinna nastąpić w chwili spłaty.

Posiadam kartę kredytową. Spłacam ją i mam po chwili zwiększone dostępne środki na karcie. Księgowanie następuje później, o czym bank nawet informuje mnie w powiadomieniu push.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 8 z 10 (15 378 wyświetleń)

Re: Re.: Ile trwa spłata karty, czy można spłacać 3 razy.

[ Edytowane ]

mcumberpl, zmiana salda dostępnego na rachunku karty kredytowej nie występuje w momemcie spłaty, ponieważ w pierwszej kolejności rozliczamy między innymi odsetki, prowizje, itp. Ze względu na specyficzny charakter rozliczenia, pieniądze udostępniamy po zaksięgowaniu transakcji. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 9 z 10 (15 250 wyświetleń)

Re: Re.: Ile trwa spłata karty, czy można spłacać 3 razy.

Oparłem się o posiadaną kartę (inny bank), która po dokonaniu spłaty automatycznie zwiększa mi środki.

Rozumiem, że w ING jest inaczej, zgodnie z Twoim opisem.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 10 z 10 (15 225 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy