Jak inwestować

Odpowiedz

Re.: Porozmawiajmy o giełdzie

Też się przyglądam czy będzie testowane jeszcze raz wsparcie, ale jeszcze nie sprzedawałem akcji. Ostatnia luka po wynikach jest chyba tym najważniejszym punktem odniesienia. Już wydawało się, że odrobi ładnie całość, ale jeszcze zawraca. Po takich wzrostach jak tutaj, wiele informacji może stanowić pretekst do realizacji zysków. Nie łudzę się, że trafię idealnie w sam szczyt, ale trzymam rękę na pulsie, żeby też realizować zysk jak będzie trzeba. 

---
Tomasz Jaroszek - Doradca.TV
Odpowiedz
0 Lajków
DoradcaTV
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
42
17
06-06-2017
Wiadomość 41 z 47 (36 634 wyświetleń)

Re.: Porozmawiajmy o giełdzie

I to jest modelowa spekulacja na odbicie Emotikon: Szczęśliwy Gratuluję, świetne zagranie!
---
Tomasz Jaroszek - Doradca.TV
DoradcaTV
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
42
17
06-06-2017
Wiadomość 42 z 47 (36 628 wyświetleń)

Re.: Porozmawiajmy o giełdzie

Jestem zwolennikiem inwestowania zgodnie z trendem, ale warto pamiętać, o tym, że po bardzo wysokich wzrostach, rośnie znacząco ryzyko silnej przeceny. Pokazał to CDProjekt, absolutny ulubieniec inwestorów. Rekordowe obroty i drugi dzień przeceny na poziomie przekraczającym 20% od szczytu, wywołana negatywnymi informacjami o opóźnieniu gry, które pojawiają się w Internecie to jasny znak, że spółka miała wliczone w cenach wszystkie pozytywne informacje.

Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam tę spółkę, miałem ją wielokrotnie w portfelu i to prawdziwa perła na naszym parkiecie, ale kapitalizacja na poziomie 12 miliardów złotych to wartość bardzo wysoka. To trochę jakby inwestorzy już liczyli ogromne zyski z Gwinta i uznali CyberPunka za udaną produkcję. Tylko to jest wszystko potencjalna przyszłość, a nie teraźniejszość!

W takich sytuacjach, spekulacja wypiera chłodne podejście inwestorów. Ci drudzy czekają na koniec korekty, aby uzupełnić portfele długoterminowe akcjami. To świetny przykład, który pokazuje, jak ważny jest moment wykonania transakcji. Po wzroście z 80 zł do ponad 120 zł, kupowanie akcji jest już obarczone bardzo dużym ryzykiem. To właśnie jest ten przysłowiowy „pociąg, który odjechał” i nie warto ryzykować wsiadania do niego w pełnym ruchu.

---
Tomasz Jaroszek - Doradca.TV
DoradcaTV
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
42
17
06-06-2017
Wiadomość 43 z 47 (36 438 wyświetleń)

Re.: Porozmawiajmy o giełdzie

Jeśli nic nie odwróci się na stronę byków, to niedługo już nikt nie powie, że mieliśmy w Polsce w 2017 roku jakąkolwiek hossę. sWIG80 zalicza kolejne minima, a silna przecena lidera mWIG40 - CDProjektu pociągnie w dół cały indeks. W WIG20 też nie jest za wesoło, jeśli spojrzymy chociażby na KGHM czy przecenę sektora energetycznego. Co będzie dalej, czas pokaże. 

Ja natomiast wybieram się do kilku dni do Nowego Jorku żeby zobaczyć jak wygląda miejsce, gdzie znajduje się giełda z połową światowego kapitału rynków finansowych, która zalicza właśnie drugą pod względem czasu trwania hossę w historii. Tym samym warto przypomnieć, że mamy na polskim parkiecie ETF, który daje ekspozycję na amerykański indeks SP500, więc jeśli ktoś wierzy w kontynuację tej pięknej hossy, to może łatwo zdywersyfikować portfel właśnie dzięki temu instrumentowi. Emotikon: Szczęśliwy 

---
Tomasz Jaroszek - Doradca.TV
Odpowiedz
0 Lajków
DoradcaTV
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
42
17
06-06-2017
Wiadomość 44 z 47 (36 388 wyświetleń)

Re.: Porozmawiajmy o giełdzie

Witaj Tomku ! Emotikon: Szczęśliwy

Jako uczący się inwestor mam jedno pytanie do ciebie i proszę o pomoc.

Dajmy przykład na cd projekt.

Jeśli kupuje akcje i w ciągu kilku miesięcy mają 20 procent zysku i zbytnio nic nie pokazuje na to, że będzie kiepsko wiadomo nie sprzedaje, bo korekty zawsze są i były, większe czy mniejsze... 

I jak tu robić najlepiej w takich przypadkach... sprzedawać mimo wszystko i ustawić sobie samemu, że 20 % zysku wystarczy i sprzedać mimo dalszej hossy czy nie patrzeć na to przez rok, dwa i wierzyć, że wystarczająco dobrze urośnie... Przez ostatnie kilka dni z 20 % zysku spadło mi do 3 % i nie wiem jak robić w takich sytuacjach... próbowałem jakoś w prosty sposób wyjaśnić mój problem... proszę o radę jak robić w takich sytuacjach kiedy dobrze sprzedać... 

ps. mój cel to inwestycje długoterminowe, kilku letnie tylko nie wiem czy nie sprzedawać przy w miarę wysokim zysku jak 20 %

Odpowiedz
0 Lajków
przewlos
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
29-09-2017
Wiadomość 45 z 47 (36 087 wyświetleń)

Re.: Porozmawiajmy o giełdzie

Gdyby kupowanie w dołku i sprzedawanie na górce było takie proste, to większość z nas byłaby milionerami. Kurs akcji jest bardzo nieprzewidywalny w krótkim i średnim terminie. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że sprawdza się sprzedawanie części akcji z zyskiem i inwestowanie zarobionych pieniędzy w inne spółki. Pozostałą część, jeśli jest to dobrze wyselekcjonowana spółka, warto trzymać dalej. Akcje zazwyczaj nie są tak drogie, żeby nie mogły być droższe. A akcji dobrej spółki nie należy pozbywać się nigdy.

piotrsobien
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
5
27-10-2017
Wiadomość 46 z 47 (36 065 wyświetleń)

Re.: Porozmawiajmy o giełdzie

Tomek, a co sądzisz o obecnej sytuacji GetBack?

Odpowiedz
0 Lajków
piotrsobien
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
5
27-10-2017
Wiadomość 47 z 47 (34 832 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy