Jak inwestować

Odpowiedz

OTP Trader - rozliczenia

Witam,

 

Mam pytanie dot. rozliczania transakcji z OTP Trader w systemie D+2 (nigdzie nie moge znaleźć szczegółowego wytłumaczenia zasad rozliczania).

 

Zakupiłem akcje z wykorzystaniem OTP Trader we wtorek 5 stycznia (środa była dniem bez sesji, więc wypada z rozliczenia), dzisiaj (7 stycznia) sprzedałem je z przyzwoitym zyskiem. W tabeli z maklerze mam czas na rozliczenie  zobowiązań OTP do 8 stycznia. Środki z transakcji sprzedaży są formalnie wykazane już w "wolnych należnościach".

 

Pytanie - czy rozliczenie zobowiązań wynikających z transakcji odbędzie się na zabezpieczeniu na tych "wolnych należnościach" (formalne rozliczenie transakcji standardowo - 11 stycznia)? - tak zakładam, ale wolę się upewnić. Czyli inaczej - czy mogę rozumieć, że ING rozliczy zobowiązanie blokadą na wspominanych wcześniej środkach "w drodze", a ja mogę mieć już spokojną głowę.

Odpowiedz
0 Lajków
kw80
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
07-01-2021
Wiadomość 1 z 27 (9 157 wyświetleń)

Re.: OTP Trader - rozliczenia

[ Edytowane ]

Tak jak napisałeś. Ciebie już nic nie obchodzi. Ty swoje zrobiłeś - zabezpieczyłeś spłatę.
Jest jednak haczyk.
Jeśli planujesz skorzystać ponownie z OTP, a wysokość wykorzystanego kredytu przekracza 1/4 posiadanych akcji, to zostanie Tobie zablokowane OTP, aż do D+2.
Trzeba uważać jeśli planujesz grać OTP.

drobniak
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
86
25
03-12-2020
Wiadomość 2 z 27 (9 123 wyświetleń)

Re.: OTP Trader - rozliczenia

To ja jeszcze dodam, że z racji przesunięcia spłaty za każdy dzień liczymy karne odsetki.

 

Przykład.

Kupujesz na OTP w poniedziałek.

Rozliczenie jest w środę. Wpłacasz gotówkę - rzadko się zdarza, więc sprzedajesz papiery. Ostatni dzień, w jakim ci na to pozwalamy.

Rozliczenie tej sprzedaży to piątek. 

Z racji przesunięcia spłaty o 2 dni, za 2 dni naliczymy ci karne odsetki.

 

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 3 z 27 (9 110 wyświetleń)

Re.: OTP Trader - rozliczenia

Ale rozumiem, że w moim przypadku sytuacji z karnymi odsetkami nie będzie?

 

Przy okazji jak wygląda na dzień dzisiejszy sytuacja z takimi odsetkami (w %)?

 

* Dzięki za odpowiedzi - z pewnością rozjaśnią one sytuację z obsługą tego narzędzia i innym klientom.

Odpowiedz
0 Lajków
kw80
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
07-01-2021
Wiadomość 4 z 27 (9 098 wyświetleń)

Re.: OTP Trader - rozliczenia

[ Edytowane ]

No to teraz potwierdzam - dla upewnienia.

U mnie na koncie pojawiają się obciążenia.

Do tej pory nie zwróciłem na to uwagi.

Odpowiedz
0 Lajków
drobniak
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
86
25
03-12-2020
Wiadomość 5 z 27 (9 097 wyświetleń)

Re.: OTP Trader - rozliczenia

Jeżeli sprzedałeś akcje kupione na OTP to z tych należności rozliczymy debet na zakup tych akcji. W sprawach szczegółów zachęcam do kontaktu z naszymi maklerami 32 357 00 32

Odpowiedz
0 Lajków
KrzysztofN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
56
12
12-06-2020
Wiadomość 6 z 27 (9 085 wyświetleń)

Re.: OTP Trader - rozliczenia

To nie jest odpowiedź, a wręcz wprowadzanie w błąd - próba ukrycia kosztów OTP.

Jeśli Pan nie udzieli jasnej odpowiedzi, to będę dzwonił do ING z informacją o nieuczciwych praktykach.

Brak reakcji ING będzie sygnałem żeby zgłosić do rzecznika praw konsumenta.

 

Informacja o karnych odsetkach jest należna każdemu, a nie jedynie dociekliwemu!

drobniak
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
86
25
03-12-2020
Wiadomość 7 z 27 (9 078 wyświetleń)

Re.: OTP Trader - rozliczenia

Tym bardziej, że w opisie usługi nie ma nawet słowa o karnych odsetkach czy zasadach ich naliczania.

kw80
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
07-01-2021
Wiadomość 8 z 27 (9 071 wyświetleń)

Re.: OTP Trader - rozliczenia


@KrzysztofN:

Jeżeli sprzedałeś akcje kupione na OTP to z tych należności rozliczymy debet na zakup tych akcji. W sprawach szczegółów zachęcam do kontaktu z naszymi maklerami 32 357 00 32


Wykonałem screen tej odpowiedzi dla potrzeb banku, ewentualnie rzecznika.

Odpowiedz
0 Lajków
drobniak
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
86
25
03-12-2020
Wiadomość 9 z 27 (9 070 wyświetleń)

Re.: OTP Trader - rozliczenia


@kw80:

Tym bardziej, że w opisie usługi nie ma nawet słowa o karnych odsetkach czy zasadach ich naliczania.


W opisie usługi stoi wyraźnie  "Posiadasz już aktywną usługę zawierania transakcji na OTP 0%."

Odpowiedz
0 Lajków
drobniak
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
86
25
03-12-2020
Wiadomość 10 z 27 (9 067 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy