Jak inwestować

Odpowiedz

Inwestowanie - od czego zacząć?

Chcecie inwestować - od czego Waszym zdaniem warto zacząć? Jakie były Wasze początki?

Odpowiedz
0 Lajków
PawełS
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
17
06-08-2015
Wiadomość 1 z 9 (58 692 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Pawle,

 

Najlepiej zacząć od założenia konta maklerskiego. Najlepiej w dobrym biuerze maklerskim https://www.edukacjagieldowa.pl/2015/10/konto-maklerskie-jak-wybrac/

 

Jak już założymy możemy poczytać analizy, rekomendacje co warto kupić.  https://serwis.ingsecurities.pl/serwis_main.xml

 

pozdrawiam,

Tomek

Odpowiedz
0 Lajków
TomaszWyluda
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
5
2
30-10-2015
Wiadomość 2 z 9 (58 677 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Mieliście w ogóle już do czynienia z inwestowaniem? Jakie macie doświadczenia? 

Odpowiedz
0 Lajków
KamilaW
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
1
0
13-11-2015
Wiadomość 3 z 9 (58 325 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Pierwszy raz zdecydowałem się przeznaczyć swoje oszczędności na "Pakiet Fundusz z lokatą - NN Stabilnego wzrostu (NN Parasol FIO)"

Mowa tutaj o 25tys, spadek to już 1400zł

Od momentu startu marzec 15' stabilnie ale spada i nie ma żadnego związku z gromadzeniem oszczędności.
Ciężko ulokować teraz pieniądze

 
Odpowiedz
0 Lajków
MarOff88
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
8
15-12-2015
Wiadomość 4 z 9 (56 771 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Witam

Ja ci od siebie mogę powiedzieć że ja inwestuję w różne fundusze inwestycyjne już od jakiegoś czasu. Jednak najgorsze inwestycje moje to te w w ING tylko one przynoszą wiecznie straty. Są to Pakiety Funduszy Ostrożny i Umiarkowany. Uważam że te opłaty za zarządzanie nie powinny być wysokie bo "eksperci" którzy zarządzają tymi towarzystwami nie mają intuicji i motywacji do dobrego obracania pieniędzmi. Stara zasada czy się stoi czy się leży to 3,5 % się należy. Najlepiej jest samemu inwestować pieniądze w fundusze nie poprzez jakieś programy, pakiety, lokaty inwestycyjne. Ja się pocieszam tym że jak jeszcze trochę spadną moje fundusze ING to poprostu zaczne dokupować żeby skompensować stratę i pewnie po roku wyjde na plus. Wtedy je sprzedam i już nie kupię nic z tych Pakietów.  Ale w twoim przypadku tych łączonych produktów to wygląda to fatalnie. Reasumując potwierdza to moją tezę że żadnych produktów łączonych na określony czas jeżeli inwestycja to samemu w wybrane fundusze.

Odpowiedz
0 Lajków
czepit
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
6
20-11-2015
Wiadomość 5 z 9 (56 752 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Kolejny dołek i pewnie nie ostatni, niestety ale mój fundusz stabilnego wzrostu znowu stabilnie spada. Żałuję tego funduszu i wiem, że już nigdy nie skorzystam. Zapewniano mnie, że to jest dobry sposób na szukanie oszczędności, niestety tego nie widać. Rozumiem zawirowania na giełdzie. Uważam, że tego typu fundusze powinny mieć zabezpiecznie. W przypadku funduszu określonego stabilnym ... i jeszcze wzrostu to nie powinno się przynajmniej stracić na końcu takowego funduszu. Zwrot tego co się włożyło plus zarobek ale nigdy mniej niż kwota z dnia podpisania.

Odpowiedz
0 Lajków
MarOff88
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
8
15-12-2015
Wiadomość 6 z 9 (56 725 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

[ Edytowane ]

@czepit Szczerze, to zależy.

Obecnie gospodarka zmierza w kierunku spadkowym. Zarządzanie funduszem ogranicza się do minimalizowania strat, z perspektywą późniejszego odbicia wyceny jednostek funduszy. Dlatego najbardziej opłaca się regularne inwestowanie. Pod tym kątem pakiet Ostrożny jak najbardziej spisuje się "na medal".

Sam korzystam z funduszy w ramach ING - doskonale sprawdza się do tego stałe zlecenie na nabycie jednostek uczestnictwa. Fakt, obecnie tracę - ale myślę horyzontalnie. Odkładam tylko te pieniądze, których nie będę potrzebował przez najbliższe minimum 5 lat.

PS. dla zainteresowanych sporym zyskiem w okresie zawirowań polecam fundusz Eurogeddon. Stopa zwrotu 6m - 48,31%. **

Odpowiedz
0 Lajków
Veto
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
25-01-2016
Wiadomość 7 z 9 (54 435 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Inwestowanie rozpocznij od rozpisania sobie w jaki sposób chcesz inwestować, poniżej przedstawiony masz bilans zalet i wad.

 

Icons made by Freepik from www.flaticon.com         is licensed by CC BY 3.0

 

następnie określ horyzont, czyli czas jaki jesteś w stanie poświęcić na inwestycje, budżet jakim jesteś w stanie operować oraz jakie jesteś w stanie podjać ryzyko inwestycyjne.

Zadaj sobie ważne pytania: Co zrobię gdy stracę 1%, co zrobię gdy stracę 5%, a co gdy stracę więcej niż 10%. To pozwoli Ci świadomie wybrać spośród produktów, które możesz przeanalizować pod kontem ryzyka i strat jakie kiedykolwiek ponosiły. 

 

Temat jest dość długi w opisie, ale myślę, że od tego możesz zacząć Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 8 z 9 (54 010 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Czy ktoś inwestował w zasoby naturalne, takie jak metale szlachetne, ropa naftowa i inne minerały? Czy istnieją jakieś pułapki związane z ustawodawstwem? Znalazłem tylko https://nationalwealth.pl/ jako opcję, która obiecuje zrobić prawie wszystko za klienta. Co o tym sądzicie?

Odpowiedz
0 Lajków
Polaris
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
01-06-2023
Wiadomość 9 z 9 (8 716 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy