Odpowiedz

Instrumenty Pochodne a PIT

Dzień dobry,

mam pytanie dotyczące PIT. W styczniu postanowiłem spróbować day tradingu na kontrakcie forward FW20 i jak pewnie większość tutaj zakończyłem z lekka strata.

Mam następujące pytanie:

Jak to później będzie rozliczane na PITcie? W związku z dźwignia mam jakąś abstrakcyjna wartość zakupu i sprzedaży (kilkaset tysięcy) gdzie wartość sprzedaży jest mniejsza od zakupu o wspomniana stratę. Czy taki obrot może powodować problemy z PIT jeżeli są one niewspółmierne do zarobków?

Dziękuje i pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 6 (2 959 wyświetleń)

Re.: Instrumenty Pochodne a PIT

W dokumencie PIT 8C wystawianym do konta maklerskiego w polach: "Przychód" i "Koszt uzyskania przychodu" wykazana  kwota będzie według wartości kontraktu terminowego (czyli cena x mnożnik). 

Pytanie, które zadałeś o porównanie obrotu i zarobków nie jest pytaniem do nas. Skontaktuj się z właściwym Urzędem Skarbowym.

PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
88
19
15-06-2020
Wiadomość 2 z 6 (2 951 wyświetleń)

Re.: Instrumenty Pochodne a PIT

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Rozumiem, ze wysyłają Państwo co roku w lutym taki PIT i jest to jedyna forma rozliczenia z US takich kontraktów terminowych? A dochód z tego tytułu to będzie to co widzę w „rozliczeniu pochodnych” w aplikacji Makler?

Jeżeli chodzi o druga część to wszystko jest jasne - po prostu byłem zaskoczony ze wpłacając depozyt 2k miałem tak na prawdę kontrakt terminowy na 40k - w takim razie będę wyglądał w PIT jak zawodowy trader Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 6 (2 925 wyświetleń)

Re.: Instrumenty Pochodne a PIT

Dokument PIT 8C za rok 2023 do konta maklerskiego udostępnimy klientom  w przyszłym roku - do końca lutego 2024,  do  pobrania w  Moje ING

(Moje dokumenty >Otwórz Moje dokumenty > Dokumenty bankowe > Informacje podatkowe).

W dokumencie PIT 8C wystawianym przez biuro maklerskie wykazywany jest łączny zrealizowany wynik na inwestycjach  (sumowane są zrealizowane w danym roku podatkowym zyski i straty).

Dane wstępne można sprawdzić w Maklerze w zakładce: Historia>Zyski i straty (w niektórych przypadkach wynik w PIT 8C będzie inny niż kwota z tej pozycji w Maklerze - niektóre transakcje, które tutaj są wykazywane nie trafiają później do PIT 8C, np. niepodatkowe). 

Odpowiedz
0 Lajków
PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
88
19
15-06-2020
Wiadomość 4 z 6 (2 908 wyświetleń)

Re.: Instrumenty Pochodne a PIT

A kiedy zostanie udostępniony PIT 8C za 2022 rok?

Odpowiedz
0 Lajków
jaszczomp27
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-02-2023
Wiadomość 5 z 6 (2 753 wyświetleń)

Re.: Instrumenty Pochodne a PIT

PIT 8C do konta maklerskiego za 2022 rok  udostępnimy do pobrania w lutym. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Odpowiedz
0 Lajków
PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
88
19
15-06-2020
Wiadomość 6 z 6 (2 739 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy