Odpowiedz

Giełda PIT-38

Czy osoba rozliczająca się co roku na PIT-37, rozlicza dochody z giełdy niezależnie na PIT-38?

Czy ma złożyć dwa PIT-y: PIT-37 (z tytułu stosunku pracy) oraz PIT-38 (dochody ze sprzedaży papierów wartościowych)?

Odpowiedz
0 Lajków
AdamB
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
3
03-02-2017
Wiadomość 1 z 14 (29 138 wyświetleń)

Re.: Giełda PIT-38

Odpowiedź jest krótka: TAK. Dwa PIT-y.

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 2 z 14 (29 137 wyświetleń)

Re.: Giełda PIT-38

Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Rozumiem, że jak jest strata, to też trzeba wypełnić PIT-38?

Odpowiedz
0 Lajków
AdamB
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
3
03-02-2017
Wiadomość 3 z 14 (29 135 wyświetleń)

Re.: Giełda PIT-38

Jest obowiązek.

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 4 z 14 (29 133 wyświetleń)

Re.: Giełda PIT-38

[ Edytowane ]

Hmm...czy z banku dostanę jakieś rozliczenie czy inny dokument potwierdzający nabycie/zbycie akcji?Skoro jest obowiązek i trzeba składać pit-38, to na podstawie jakiegoś dokumentu...(?)Zakładam,że takowy dokument otrzymam z biura maklerskiego,tak?

Jak to wygląda?

Odpowiedz
0 Lajków
mig0l
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
2
25-11-2018
Wiadomość 5 z 14 (24 361 wyświetleń)

Re.: Giełda PIT-38

Jeżeli tylko kupowałeś akcje w 2018 i nic nie sprzedałeś lub dostałeś dywidendę - nic od nas nie otrzymasz i nie rozliczasz się.

 

Dlaczego? Dlatego, że nie masz przychodu. Przychód to sprzedaż akcji. Dywidenda wpływa na Twoje konto już po potrąceniu podatku,

 

Jeżeli sprzedawałeś akcje - wtedy wyślemy do Ciebie PIT-8C. Na jego podstawie rozliczasz się z urzędem skarbowym na PIT38. W tym roku wysyłamy je listem poleconym. Mamy czas do końca lutego.

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 6 z 14 (24 350 wyświetleń)

Re.: Giełda PIT-38

I wszystko jasne,dziękuje.

Odpowiedz
0 Lajków
mig0l
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
2
25-11-2018
Wiadomość 7 z 14 (24 345 wyświetleń)

Re.: Giełda PIT-38

Witam.
Nie otrzymałem PIT38 za rok 2017 i teraz US mnie ściga 😉. Za 2018 otrzymałem poleconym.
Gdzie go otrzymam??
Odpowiedz
0 Lajków
AdamJ
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
04-03-2019
Wiadomość 8 z 14 (22 435 wyświetleń)

Re.: Giełda PIT-38

Napisz do nas wiadomość przez aplikację Makler w Moim ING. Jeśli go mamy, wyślemy Ci go zwrotnie mejlem lub wiadomością zwrotną w Maklerze.

 

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 9 z 14 (22 433 wyświetleń)

Re.: Giełda PIT-38

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
AdamJ
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
04-03-2019
Wiadomość 10 z 14 (22 419 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Powiadomienia PUSH - zawartość

Tak, wiem, do działu /dev/null.

Swoją drogą dlaczego nie można zrobić głosowania na funkcje, które zyskałyby poparcie społeczności? Albo, jeszcze lepiej, użytkowników aplikacji? Możecie chyba w aplikac

...

10-06-2026
Re: Wplata BLIK we wplatomatach ING/Planet Cash

Na czacie oraz infolinii dostaję informacje, że transakcja zostaje odrzucana ze względów bezpieczeństwa. Nic więcej. Polecają wpłatę przy użyciu karty, której fizycznie nie mam przy sobie, tylko 400km...

10-06-2026
Re.: Wplata BLIK we wplatomatach ING/Planet Cash

Witam. Czy problem sie rozwiązał?? Mam ten sam problem od kilku dni,odrzuca mi każda próbę wpłaty gotówki blikiem przy różnych wplatomatach.

10-06-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy