Jak inwestować

Odpowiedz

Czy możliwie jest sprzedanie konkretnego pakietu akcji?

Dzień dobry,

 

Czy możliwie jest sprzedanie konkretnego pakietu akcji? Tzn. mam pakiet 1000 sztuk po cenie 10 zł/sztuka i pakier kupiony wcześniej 1000sztuk po 15zł/sztuka. Czy możliwie jest sprzedanie konkretnego pakietu akcji, bez uśrednionej ceny?

Odpowiedz
0 Lajków
dedecjusz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
18-09-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 247 wyświetleń)

Re.: Czy możliwie jest sprzedanie konkretnego pakietu akcji?

Akcje, które kupujesz księgowane są na koncie maklerskim zgodnie z metodą FIFO (pierwsze weszło, pierwsze wyszło).
Średnia cena nabycia pokazuje średnią cenę z aktualnie posiadanych na koncie akcji.
Jeżeli sprzedaż część akcji z posiadanego pakietu, wyksięgowane zostaną akcje kupione jako
pierwsze (z ich ceną zakupu), zgodnie z metodą FIFO.
Po sprzedaży tego pakietu może się zmienić średnia cena nabycia, bo do jej wyliczenia brane będą tylko akcje pozostałe na rachunku.
W twoim przykładzie, jeżeli wcześniej kupiłeś akcje po 15 zł, to one będą sprzedawane jako pierwsze (metoda FIFO).

PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
88
19
15-06-2020
Wiadomość 2 z 3 (2 238 wyświetleń)

Re.: Czy możliwie jest sprzedanie konkretnego pakietu akcji?

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Odpowiedz
0 Lajków
dedecjusz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
18-09-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 210 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy