#ekoolturajazdy - czyli jak korzystać z sharingu

Podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Katowicach zaprezentowaliśmy ekoolturę jazdy, czyli kodeks dobrych praktyk transportu współdzielonego (sharing). #ekookultura jazdy powstała jako wspólna inicjatywa ING Banku Śląskiego, Urzędu Miasta Katowice, oraz firm: TAURON, blinkee.city i innogy. Więcej o projekcie: www.ekoolturajazdy.pleKOOLTURA-JAZDY-infografika

 

 

Transkrypcja:

Podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Katowicach zaprezentowaliśmy ekoolturę jazdy, czyli swego rodzaju kodeks dobrych praktyk transportu współdzielonego (sharing). #ecookultura jazdy powstała jako wspólna inicjatywa ING Banku Śląskiego, Urzędu Miasta Katowice, oraz firm: TAURON, blinkee.city i innogy.
ekooltura jazdy – podstawowe zasady:

1. Nie zamruczą, bo działają bezgłośnie, ale potrafią się odwdzięczyć i uwielbiają być rozpieszczane…Zerknij, czy pojazdom nic nie dolega. Jeśli tak, poinformuj o tym operatora.

2. W każdym z nas drzemie miały buntownik, ale lepiej nie oddawać mu kierownicy…Przepisowa, bezpieczna jazda jest zawsze cool.

3. Przepraszam, czy ktoś widział mój portfel/telefon/klucze…? Upewnij się, że masz ze sobą wszystkie swoje rzeczy. Gdy zauważysz coś, co do Ciebie nie należy, daj znać operatorowi.

4. Elektrycznymi pojazdami stylowo podjeżdża się na imprezy. Ale po udanej zabawie wracajmy do domu w inny sposób…Pojazdu nie należy prowadzić pod wpływem alkoholu, innych środków odurzających i substancji psychotropowych.

5. Nie porzucaj gdziekolwiek, bo to słono kosztuje. Unikaj parkowania w bramach. Ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych, trawniki, tunele i dachy też kiepsko się do tego nadają.

6. Rozładowana bateria w telefonie oznacza co najwyżej kilkadziesiąt nieodebranych połączeń… A rozładowana bateria w pojeździe oznacza postój w najmniej oczekiwanym momencie. Przed jazdą sprawdź stan baterii.

7. Chińskie przysłowie mówi: nie wiedzieć to żaden wstyd; nie wiedzieć i nie zapytać to obciach na całego. Ze wszystkimi pytaniami i wątpliwościami możesz śmiało zwracać się do operatorów usługi.