TEDxKatowice - oglądaj transmisję live!

Oglądaj live streaming z konferencji TEDxKatowice prosto z siedziby ING Banku Śląskiego.

Wszystko, co człowiek wymyślił, było kiedyś poza jego zasięgiem - zrobienie pierwszej kreski na ścianach jaskini Lascaux, budowa pierwszego domu w Çatalhöyük, wejście na pokład Santa María czy postawienie stopy na Księżycu. Poza zasięgiem wydawała się też deklaracja Olimpii de Gouges czy sen Martina Luthera Kinga.

 

Dziś malowanie na kartkach w trakcie nudnych spotkań, mieszkanie w mieście czy zajadanie się popcornem w kinie są dla nas czymś najbardziej oczywistym. Podobnie jak prawa wyborcze kobiet czy prawa mniejszości.

 

Podczas TEDxKatowice w 2019 r. szukaliśmy właśnie takich idei, które znajdują się poza zasięgiem - pomysłów i działań, które są tuż za horyzontem naszej wiedzy lub patrzenia na świat. Zapraszamy mówców, którzy mogą zmienić Ziemię na lepszą lub zapobiec nadchodzącym zagrożeniom. Idei, które mogą wydawać się szalone lub nieosiągalne, ale tylko do momentu, gdy poznamy ich prawdziwą wartość i znaczenie. Czas na podsumowanie!


Wystąpią:
✔ Piotr Konieczny - Niebezpiecznik.pl

✔ Jakub Biel - x-kom

✔ Janina Bąk - Janinadaily.com

✔ Paweł Svinarski - kanał Dla Pieniędzy

✔ Majka i Małgorzata Mulak
✔ Andrzej Tucholski
✔ Mariusz Gąsior
✔ Aleksander Rzepecki
✔ Dan Kaufmann i Łukasz Siódmok
✔ Paweł Maliszewski
✔ Daniel Grzyb
✔ Beata Monika
✔ prof. Piotr Zielonka

 

Głównym partnerem wydarzenia jest ING Bank Śląski. To już 8 edycja konferencji w naszym banku.

Co to TED?

TED to akronim od Technology, Entertainment and Design, czyli „Technologia, Rozrywka i Design”. To nazwa serii konferencji, które organizowane są na całym świecie przez jedną z amerykańskich organizacji non-profit. Ich celem jest popularyzacja „idei wartych rozpowszechniania” oraz stworzenie platformy dla osób, które mają coś wartościowego do przekazania. Serię spotkań prowadzonych na zasadach TED w Katowicach wspiera ING Bank Śląski. Jeśli jesteś ciekaw, jak można zmieniać świat i samego siebie – odwiedź nas w Katowicach lub oglądaj transmisję na żywo. Nie będziesz zawiedziony!