Re: Pędzle w dłoń – czyli jak dzieci zmalowały logo Fundacji ING Dzieciom

Fundacja ING Dzieciom wspiera najmłodszych już od lat. Teraz najmłodsi odwdzięczyli się w piękny, artystyczny i symboliczny sposób. Z okazji 30-lecia Fundacji ING Dzieciom w kwietniu miało miejsce niecodzienne wydarzenie – premiera logo zaprojektowanego własnoręcznie przez podopiecznych fundacji. Jak do tego doszło? Zaraz się dowiecie…

 

Dla dzieci i razem z nimi

Od zawsze działaniom Fundacji towarzyszy atmosfera zaufania oraz poszanowania godności i podmiotowości dzieci. Kierując się przede wszystkim dobrem młodych ludzi, Fundacja zaprasza podopiecznych do aktywnego współtworzenia wszystkich projektów  – śmiałego dzielenia się swoimi pomysłami i spostrzeżeniami. Wolontariusze, nauczyciele i wychowawcy są otwarci na głos i wyobraźnię dzieci. Traktowane jak partnerzy, dzieci zyskują bezcenne poczucie własnej wartości i wiarę w swoje siły. Dzięki temu wszyscy zaangażowani w działanie Fundacji mogą mieć realną nadzieję, że podarują dzieciom to, czego te naprawdę potrzebują. A gdy coś pójdzie nie tak, dzieci na pewno im o tym powiedzą. Dialog, gotowość do zmian i elastyczność to fundamenty relacji, jakie Fundacja stara się budować.

Pędzle w dłoń i nich się dzieje!

 

30-lecie stało się znakomitą okazją ku temu, by idee, które przyświecają Fundacji ING Dzieciom, zmaterializowały się w niezwykłej postaci. Decyzja o powierzeniu dzieciom projektu logo Fundacji była tyleż odważna, co zupełnie naturalna. Bo jaki sens ma mówienie o zaufaniu, jeśli się go nie okazuje…?  - Zawierzenie dziecięcej intuicji, wyczuciu tematu i twórczej kreatywności to symbol tego, czemu Fundacja ING Dzieciom chce naprawdę służyć. Do wspólnego wymyślania i malowania zaprosiliśmy dzieci, które gościły na Turnusach Uśmiechu lub z którymi współpracują wolontariusze ING Banku Śląskiego. Tworzywem była wyobraźnia i farby. Opiekunem warsztatów z dziećmi z domów dziecka w Golance Dolnej, Wrocławiu i Wojsławicach  –  Jakub de Barbaro, absolwent ASP w Krakowie, zawodowy grafik specjalizujący się w identyfikacji wizualnej – mówi Agata Tomaszewska, prezeska Fundacji ING Dzieciom.

Efekty pracy dzieci i młodzieży można od teraz podziwiać wszędzie tam, gdzie pojawia się logo Fundacji - na stronie internetowej, papierze firmowym czy wizytówkach.

 

Galerię wszystkich prac, można oglądać na stronie fundacji

Jedna idea w zmieniającym się logo

 

Zaufanie najmłodszym w tak ważnej dla każdej organizacji przestrzeni jak znak firmowy, to nie koniec zaskoczeń. Zdecydowano bowiem, że o ile nazwa Fundacji i typografia pozostaną niezmienne, sam element graficzny będzie regularnie zastępowany kolejnymi dziecięcymi projektami. W ten sposób Fundacja chce docenić samych autorów prac, ale też podkreślić, że nie stoi w miejscu, a zmienia się razem  rzeczywistością oraz potrzebami i oczekiwaniami dzieci. W wieku 30 lat nikt przecież nie osiada na laurach…

 

 

Wszystko zaczęło się dawno, dawno temu… Fundację została założona w roku 1991 przez Bank Śląski. Początkowo nosiła nazwę Fundacja Banku Śląskiego, a jej aktywność skoncentrowana była na kształceniu w obszarze ekonomii, ban-kowości oraz przedsiębiorczości. Nazwa, pod którą fundacja znana jest obecnie - a więc Fundacja ING Dzieciom - zadebiutowała w roku 2005. Od tego momentu Fundacja zaczęła także realizować nową misję: wyrównywanie życiowych szans dzieci i młodzieży. Przeciwdziałając ekonomicznym, geograficznym, edukacyjnym lub zdrowotnym wykluczeniom, Fundacja pomaga młodym ludziom w spełnianiu marzeń, odkrywaniu świata i własnych możliwości. To wszystko staje się możliwe dzięki wolontariuszom - pracownikom ING Banku Śląskiego. Wolontariusze działają lokalnie, tam gdzie mieszkają i pracują - w ten sposób Fundacji udaje się odpowiadać na rzeczywiste proble-my i potrzeby dzieci; docierać bezpośrednio do osób, które potrzebują wsparcia. Fundacja ING Dzieciom współpracuje z różnymi organizacjami społecznymi, placówkami dla dzieci i szkołami. Ale jedna rzecz i jedno miejsce od lat pozostają niezmienne: Wisła i organizowane tam cyklicznie Tur-nusy Uśmiechu. Z tego największego programu Fundacji korzysta rocznie około 1000 osób - dzieci wraz z wychowawcami.

 

Działania Fundacji ING Dzieciom możecie śledzić na stronach: www.ingdzieciom.pl https://www.linkedin.com/company/fundacja-ing-dzieciom https://www.facebook.com/FundacjaINGDzieciom

 

Komentarze
Nowy w branży II
‎06-05-2021 18:21

Nie zakładające konta w ING bo to porażka a nie bank. Od dwóch tygodni dwa razy dziennie sie błagam aby mi odblokowali srodki, karzdy przelew jest blokowany to jedno znacznie sie rowna z kradzieżą bo zatrzymują blokade do 72 godzin i w tym czasi operują moimi pieniędzmi i nanich zarabiają a ja nie moge rachunków oplacic bo oni blokady zakładają. I jasie prosze co dziennie o moje pieniądze. Uposledzone

Karolina6
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
06-05-2021
Były moderator
‎07-05-2021 18:15

Niestety przez Społeczność nie mam dostępu do danych w systemie, żeby sprawdzić z czego może to wynikać. Zależy mi jednak na tym, żebyś otrzymała informację i wyjaśniła swoją sprawę. Dlatego proszę o kontakt z nami na czacie, po zalogowaniu się do Mojego ING. Możesz też do nas zadzwonić - 32 357 00 69. Sprawdzimy to. 
 

MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
177
04-09-2015