Nowe stacje ładowania w Gdyni ze wsparciem ING

Innogy Polska we współpracy z Gdynią rozpoczyna budowę własnej sieci stacji ładowana samochodów elektrycznych na terenie miasta. Inwestycja obejmująca budowę sieci ładowania samochodów elektrycznych w Gdyni realizowana jest we współpracy z ING Bankiem Śląskim.

 

Pierwsze punkty powstały w miejscach uczęszczanych przez mieszkańców i chętnie odwiedzanych przez turystów. Na pierwsze lokalizacje zostały wybrane te najbardziej atrakcyjne miejsca: Skwer Arki przy Bulwarze Nadmorskim i okolice mola w Orłowie, Skwer Kościuszki.

innogy Polska zbuduje w mieście co najmniej 12 stacji ładowania. Pierwsze dwie zostały już zamontowane. Rozlokowano je przy Skwerze Arki Gdynia oraz na parkingu w pobliżu mola w Orłowie. Jak podkreślają władze Gdyni to trafny wybór. Stacje zostały odebrane przez Urząd Dozoru Technicznego w związku z czym już można z nich korzystać. W ciągu najbliższych tygodni zostanie uruchomiana stacja na Skwerze Kościuszki w okolicy żaglowców. Kolejne będą pojawiać się sukcesywnie. Termin oddania do użytku całej sieci planowany jest na koniec 2021 roku.

 

- Troska o środowisko naturalne to jeden z priorytetów naszej działalności biznesowej, a rozwój elektromobilności niewątpliwie wpisuje się w ten obszar. Od samego początku byliśmy partnerem strategicznym usługi elektrycznego car sharingu, dlatego nie mogło nas zabraknąć i przy tym projekcie. Głęboko wierzymy, że wspierając rozbudowę infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych, przyczyniamy się do rozwoju, a jednocześnie upowszechniania elektromobilności w Polsce - powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes zarządu  ING Banku Śląskiego.