Jeszcze nie jest za późno! Dotrzymaj noworocznych postanowień - te aplikacje Ci pomogą

Rzucenie palenia, większa dbałość o zdrowie, oszczędzanie - to najpopularniejsze z “noworocznych przyrzeczeń”. Cokolwiek sobie w tym roku postanowiłeś, na pewno ma Ci to pomóc w polepszeniu samopoczucia. Bez względu na to, czy robisz to dla siebie, czy dla kogoś innego - warto trzymać się postawionego celu. Jeśli potrzebujesz przy tym trochę pomocy, przydatny okaże się Twój własny smartfon. Oto lista najlepszych, darmowych aplikacji, które pomogą Ci dotrzymać noworocznych postanowień.

W tym roku będę oszczędzał!

 

Aplikacji, które pomagają w dbaniu o domowy budżet jest naprawdę dużo. Jeśli jesteś już klientem ING Banku Śląskiego mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Aplikacja Moje ING mobile pozwala na szybki lub szczegółowy podgląd stanu konta, realizację przelewów, tworzenie własnych budżetów, a nawet celów oszczędnościowych. Umożliwia robienie przelewów na telefon (wystarczy numer telefonu odbiorcy, nie musisz znać jego numeru konta) i płacenie przy pomocy usługi BLIK. Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś Moje ING, zrób to - nie będziesz potrzebował już innych aplikacji do obsługi swojego konta w ING.

Aplikacja działa zarówno na smartfonach z Androidem jak i iOS-em.

 

W tym roku schudnę i będę się lepiej odżywiał!

fitness.jpg

Szczupła sylwetka nie jest potrzebna do szczęścia, jednak na pewno pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie. Aplikacji, które pomogą zmotywować i zachęcą do treningu i lepszej diety jest naprawdę bardzo dużo.

Jedną z najbardziej rozbudowanych jest MyFitnessPal. Główną funkcją jest liczenie kalorii i ustalanie celu - może nim być nie tylko utrata lub utrzymanie wagi, ale również jej zwiększenie. Podczas zakładania konta należy podać swoją płeć, wiek, wzrost, aktualną wagę i określić poziom aktywności fizycznej. By MyFitnessPal był pomocny należy pamiętać o dokładnym uzupełnianiu swojego dziennika żywnościowego. Konieczne jest dokładne opisywanie swoich posiłków. Na tej podstawie aplikacja podpowie, czy przekraczasz dzienne zapotrzebowanie na kalorie i czy nie brakuje Ci żadnych związków odżywczych. MyFitnessPal wszystko to oferuje w wersji darmowej. W wersji płatnej otrzymasz bardziej szczegółowe raport i porady.

MyFitnessPal mogą pobrać posiadacze telefonów z Androidem i iOS-em.

 

W tym roku nie zapomnę o rocznicy rodziców!


reminder

Pamięć bywa zawodna, szczególnie gdy ma się dużo na głowie. W natłoku zadań i obowiązków trudno jest pamiętać o wszystkich datach i zobowiązaniach. Warto sobie pomóc, a w tym celu przyda się prosta aplikacja, która zastąpi mało praktyczne notatki na łatwych do zgubienia kartkach papieru.

To Do Reminder to prosty program, który pomoże Ci zarządzać cyklicznie powtarzającymi się wydarzeniami (urodziny, imieniny) oraz pojedynczymi zdarzeniami. Umożliwia też tworzenie list rzeczy do zrobienia. Listy i ich opisy można dyktować głosowo, co w znaczący sposób ułatwia korzystanie z aplikacji. To Do Reminder jest jednocześnie łatwy w użyciu i praktyczny - jeśli czujesz, że liczba obowiązków zaczyna Cię przytłaczać, to ten program może Ci pomóc w lepszej organizacji swojego czasu.

To Do Reminder dostępny jest na Androida. Użytkownicy iOS-a mogą wypróbować jedną z podobnych aplikacji: proste Do! lub rozbudowany Wunderlist: To-Do List & Tasks.


W tym roku rzucę palenie!

quit now

Poradzenie sobie z nałogiem jest wyjątkowo trudne. Szczególnie gdy palą także Twoi przyjaciele, a papieros towarzyszy Ci praktycznie w każdej sytuacji. QuitNow! - Rzuć palenie to aplikacja, w sposób racjonalny podchodzi do Twojego nałogu. Po wprowadzeniu danych dotyczących Twojego nałogu i daty rozstania się z nim, wylicza ile czasu wytrzymałeś bez “dymka”. Aplikacja pokazuje też “osiągnięcia” - np., pierwsze zaoszczędzone 10 zł, czy ilość papierosów z których już zrezygnowałeś. Jest to ciekawy element, który powinien zmotywować do pokonywania kolejnych etapów rzucania. Na głównym ekranie aplikacji widać też jak reaguje Twój organizm na kolejne godziny bez papierosa.

Jeśli chęć rzucenia palenia motywujesz poprawą zdrowia lub sytuacji finansowej, to QuitNow! - Rzuć palenie na pewno będzie pomocne.


Aplikacja jest dostępna zarówno na Androida jak i iOS-a.


W nowym roku nauczę się języka obcego!

przetłumacz to zdanie.jpg

Duolingo jest bezsprzecznie najlepszą aplikacją do nauki języków obcych na rynku. Pozwala nie tylko na naukę od podstaw, ale i szlifowanie języka, który znamy już w jakimś stopniu. Co więcej - jest całkowicie darmowa. Do ręki dostajesz więc kompletną aplikację, która umożliwia naukę jednego z najpopularniejszych języków. Duolingo korzysta z grywalizacji, więc nauka nie jest nudna - aplikacja stale monitoruje Twoje postępy i stara się o Twój aktywny udział w zabawie. W języku polskim możesz szlifować swój angielski, a jeśli zechcesz nauczyć się innego języka, możesz to robić po angielsku.

Duolingo możesz pobrać na Androida i iOS-a.
W nowym roku znajdę lepszą pracę

jakiej pracy szukasz.png

Nowy rok to doskonały czas na rozliczenie się z dotychczasowymi decyzjami i czas na podjęcie nowych, odważnych postanowień. Jeśli jednym z nich jest zdobycie wymarzonej pracy, warto zainstalować na swoim smartfonie jedną z poniższych aplikacji.

LinkedIn - chyba najbardziej popularny portal społecznościowy poświęcony pracy zawodowej. Umożliwia szukanie pracy i przeglądanie publikowanych tam ogłoszeń. Największą zaletą jest dostęp także do zagranicznych rynków pracy i przeglądanie ofert z całego świata. LinkedIn pozwala na nawiązywanie nowych kontaktów zawodowych oraz dzielenie się wiedzą. Może być też ciekawym narzędziem do wykorzystania w pracy - to niezastąpione źródło ciekawych artykułów, prezentacji i badań.


Pracuj.pl to program, który umożliwia szukanie oraz aplikowanie na najciekawsze oferty. Zawiera bazę jednego z najbardziej popularnych serwisów, który codziennie dostarcza dziesiątki najnowszych ofert pracy. Wystarczy określić jakiego typu praca Cię interesuje i gdzie szukasz nowych wyzwań. Z poziomu aplikacji można też wysyłać swoje CV - jeśli masz je już przygotowane i dostępne w telefonie.

W nowym roku więcej czasu poświęcę na kulturę!

daily art

W natłoku codziennych obowiązków najtrudniej znaleźć czas na chwilę relaksu i kulturę. O ile w ramach odpoczynku lepiej odłożyć na bok komputer i smartfon, o tyle by nadrobić zaległości w kulturze telefon może być przydatny.

Daily Art to polska aplikacja, która zyskała sobie sympatię fanów sztuki na całym świecie. Codziennie proponuje użytkownikom jeden z klasycznych obrazów i przedstawia krótką historię jego autora i stylu, który reprezentuje. Wszystko to, oczywiście, za darmo.

Clue to aplikacja, w której znaleźć można archiwalne artykuły z dodatków do Gazety Wyborczej, m. in. Ale Historii, Wysokich Obcasów, Dużego Formatu, Tylko Zdrowia, Nauki dla Każdego i innych. Codziennie dodawanych jest kilka artykułów z wielu dziedzin. Doskonałe rozwiązanie, jeśli codziennie podróżujesz autobusem i masz wolnych 10-20 minut na przeczytanie dłuższego artykułu.


Woblink to program skierowany do wszystkich moli książkowych, którzy narzekają na brak wolnego czasu. To powiązana ze sklepem aplikacja, gdzie można kupić zarówno e-booki, jak i audiobooki. Można za jej pomocą czytać (lub słuchać) książki wydane w formie cyfrowej. Woblink zawiera też sekcję z darmowymi książkami - idealna dla osób, które są sceptyczne do książek w wydaniu elektronicznym. 

Z takim zestawem aplikacji nie może Ci się nie udać dotrzymać noworocznych przyrzeczeń - powodzenia!

Komentarze
Konto usunięte
‎23-02-2017 09:40

Czy propozycja aplikacji Wallet oznacza brak rozwoju analizy wydatków (połączenie z budżetem, planowanie)?

Wolałbym planować na miejscu w Moje ING. Oczywiście aplikacja dedykowana jest bardziej uniwersalna.

Zawsze budzi we mnie wątpliwość "połączenia" z Bankiem. Aplikacje zainstalowałem, pogolądałem, ale na ruch synchronizacji raczej się nie zdecyduje.

Mam nadzieje, że Bank zrobi jeszcze coś w obszarze planowania bużetu i analizy wydatkó na jego podstawie.

ING uchodzi za bank oszczędnościowy, propagujący rozważne wydatkowanie środków.

Dobry moduł do analiz byłby tylko potwierdzeniem tej opinii.

 

W kwestii skutecznego rzucenia palenia od lat polecam Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie Allena Carra.

Użytkownik nie istnieje
AgnieszkaBin Moderator
‎24-02-2017 10:28
Nadal będziemy rozwijać funkcje, które już są dostępne w Moje ING. Emotikon: Szczęśliwy
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
593
145
04-09-2015
Mcytrus Nowy w branży
‎01-03-2017 21:18

Z aplikacją wallet jest taki problem, że z ING PL nie ma i tak synchronizacji. Czy coś nad tym pracujecie?

Mcytrus
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
24-02-2017