Biegnij Warszawo! Bo liczy się dystans.

Już 6 października, w samo południe spotykamy się na starcie kolejnej edycji Biegnij Warszawo – jednego z największych i najpopularniejszych wydarzeń sportowych w Polsce. ING Bank Śląski po raz kolejny jest partnerem generalnym imprezy.

 

Biegnij Warszawo to dla tysięcy polskich (i nie tylko) biegaczy niemalże obowiązkowy punkt programu w kalendarzu startowym, a dla mieszkańców stolicy wyjątkowa okazja, by uczestniczyć w wielkim święcie sportu i całego miasta. Wszystko zaczęło się w 2005 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła stworzyć zawody inne niż wszystkie. Od samego początku (jeszcze pod nazwą Run Warsaw) imprezie przyświecała idea, by rywalizacji na trasie towarzyszyło także szersze przesłanie. Biegnij Warszawo to przedsięwzięcie, w którym budowanie poczucia wspólnoty, aktywizacja społeczna i zaangażowanie w różne pozytywne projekty są ważniejsze niż osiągnięte rezultaty i miejsca w klasyfikacji generalnej.

Uczestnicy i kibice Biegnij Warszawo zdążyli już poznać znaczenie profilaktycznych badań sportowców, dowiedzieć się wiele ciekawego o diecie biegaczy, odkryć zalety treningu funkcjonalnego i wspólnie Przenieść Niebo Na Ulice Warszawy, włączając się do prostych, ale pomysłowych proekologicznych działań.

 

Zdystansowani na dystansie

 

Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem Liczy się dystans. Za tym nieco przewrotnym sloganem kryje się wizja trochę innego biegania niż to, które znamy z codziennych treningów i startów w zawodach. W tym roku zwalniamy, cieszymy się z każdego kroku, doceniamy obecność naszych biegowych i kibicujących przyjaciół i podziwiamy świat wokół nas.

W stałej pogoni za najlepszą formą i wymarzonymi czasami, tak często niezadowoleni ze swojej postawy i kondycji, zapominamy niekiedy, jak piękną i odprężającą czynnością jest bieg. Organizatorzy przygotowali małe kompendium zdystansowanego biegacza:

  • Zdystansuj się – zapomnij na moment o bieżących problemach, ciesz się chwilą wolnego oddechu.
  • Trzymaj bieganie na dystans – obserwuj otoczenie, otwórz się na nowe doznania.
  • Złap dystans do siebie – 6 października spróbuj pobiec intuicyjnie, baw się biegiem i bądź dla siebie mniej krytyczny niż zwykle.

 

Ale to tylko niektóre z możliwych interpretacji motta Liczy się dystans. Ważne jest to, co oznacza ono dla Was!

 

Gadżety na dystans

 

Biegnij Warszawo to także świetne okazja do zaprezentowania własnego, unikalnego stylu. Jakie biegowe gadżety i akcesoria pojawią się w tym roku? Każdy sezon przynosi jakieś nowinki. Podstawa to oczywiście buty. Teraz na topie są modele z karbonową podeszwą, które najlepszym maratończykom mają pozwolić na złamanie granicy 2 godzin. Do tego dobrane pod kolor skarpety (także kompensacyjne), bidony na pasku, designerskie okulary, praktyczne czapeczki lub opaski i bezprzewodowe słuchawki. Ciężko się także obyć bez dobrego, biegowe zerka. Na rękach zawodników na pewno zobaczymy całą gamę smartwatchów, szczególnie Garmin. GPS, pulsometr, czujnik tętna, bardzo czytelny wyświetlacz, odtwarzanie i sterowanie muzyką, zaawansowane statystyki i wiele innych funkcji… Niezależnie od poziomu zaawansowania, celów i potrzeb dobrze mieć takiego treningowego partnera przy sobie. Dodatkowo wybranymi zegarkami Garmin można już płacić zbliżeniowo w ING Banku Śląskim. Wystarczy, że w aplikacji Garmin Connect Mobile utworzymy chroniony hasłem wirtualny portfel i dodamy do niego kartę płatniczą, a na smartwatchu włączymy odpowiednią funkcję. I już – butelkę wody czy baton energetyczny możemy kupić nawet podczas biegu, gdy nie mamy przy sobie portfela i komórki.

 

Co na nas czeka, gdy już poczujemy trochę luzu i stylu?

 

Dziesięciokilometrowa trasa w samym centrum Warszawy, ponad 10 000 uczestników, najlepsi na świecie kibice, wspaniali wolontariusze i doskonała atmosfera. Zawodowcy, olimpijczycy, amatorzy, debiutanci i starzy wyjadacze. Biegacze ze swoimi pociechami w wózkach i „wózkowicze”, czyli zawodnicy na wózkach inwalidzkich. Ci, którzy marzą o wygranej, i Ci, którzy spróbują po raz pierwszy przełamać magiczną barierę 1 godziny. Słowem: Biegnij Warszawo 2019 to crème de la crème masowych biegów ulicznych. Na Biegnij Warszawo każdy, kto dobiegnie do mety, dostaje pamiątkowy medal, niezależnie od lokaty. Ale tym, co być może najmocniej wyróżnia tę imprezę spośród innych, są T-shirty. W ramach pakietu startowego wszyscy uczestnicy otrzymują identyczne koszulki – świetnej jakości, limitowane i każdego roku w innym kolorze. Morze biegaczy w takich samych koszulkach tworzy spektakularne widowisko dla kibiców i obserwatorów. Warszawskie ulice na kilka godzina przemieniają się w zachwycającą barwną wstęgę.

 

Kibice też będą zdystansowani

 

Kibice na Biegnij Warszawo mogą wspierać swoich bliskich i dopingować faworytów samemu będąc w ruchu! Maszeruję – Kibicuję to wspaniała akcja, która pozwala poczuć sportowego ducha także tym osobom, dla których pokonanie 10-kilometrowego dystansu byłoby zbyt dużym wyzwaniem. Wokół głównej trasy zawodów wytyczona jest specjalna 5-kilometrowa pętla dla wszystkich fanów Biegnij Warszawo. Maszerując w swoim własnym tempie, możemy obserwować zawody i pełnymi zapału okrzykami dodawać sił uczestnikom.

 

Pomarańczowa siła – z dystansem, ale do celu

 

W ubiegłym roku w Biegnij Warszawo wystartowała drużyna ING Banku Śląskiego: pobiegło 708 osób, a maszerowało 585. W tym roku nie zamierzamy być gorsi – Pomarańczowa drużyna liczy ponad 5 tysięcy osób! Biegnij Warszawo do dla nas nie tylko okazja do spotkania kolegów po fachu ze wszystkich zakątków Polski i wspólnego celebrowania tego sportowego święta, ale także sposobność do zrobienia czegoś bardzo dobrego dla dzieci. Za każdego zawodnika pomarańczowego teamu, ING Bank Śląski przekaże Fundacji ING Dzieciom darowiznę. W 2018 uzbieraliśmy w ten sposób aż 100 050 zł, ale na pewno nie był to kres naszych możliwości. Biegniesz z nami? Do zobaczenia na starcie!