5 prezentów na Walentynki, na które jeszcze nie jest za późno

Do walentynek zostało już tylko kilka dni, a Wy wciąż nie macie pomysłu na prezent dla swojej drugiej połowy? Bez paniki, chyba wszyscy mieliśmy kiedyś ten sam problem. Na szczęście w erze internetu nie jest trudno o szybkie i ciekawe pomysły na ostatnią chwilę. Jeśli w tym roku też brakuje Wam inspiracji, koniecznie sprawdźcie naszą propozycję walentynkowych prezentów, które możecie zdobyć w sieci. Za zakupy można zapłacić online, a sam prezent wysłać pocztą e-mail. Prościej się nie da!  

Karty upominkowe

Pomysł na walentynkowy prezent - karta upominkowa.jpg

Opcja przydatna szczególnie tym, którzy nie są do końca pewni co dokładnie lubi obiekt ich westchnień. W sieci swoje kupony upominkowe oferuje duża grupa znanych firm odzieżowych, sklepów z książkami, muzyką, kosmetykami czy biżuterią. Zazwyczaj taką kartę możemy doładować przez internet wybraną przez nas kwotą, a następnie wysłać ją w postaci np. pliku PDF na adres e-mail obdarowywanej osoby. Niektóre sklepy oferują możliwość personalizacji takiego kuponu, dodania do niego dedykacji lub specjalnej grafiki. Taki upominek można wydrukować i wykorzystać w sklepie stacjonarnym lub zrobić za jego pomocą zakupy online. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że talony mogą mieć praktycznie dowolną wartość i można je wykorzystać w przeciągu kilkunastu kolejnych miesięcy od daty zakupu. Karta sprezentowana w walentynki może być więc wykorzystana do zakupu stroju kąpielowego lub książki na wakacyjny wyjazd. Jest to świetna opcja dla tych, którzy cenią sobie prostotę i swobodę, a nie przepadają za długimi wizytami w zatłoczonych centrach handlowych.
Przykładowe sklepy oferujące takie rozwiązanie: Zalando, Empik, Douglas

Subskrypcje w serwisach VoD (Video on Demand – wideo na żądanie) 

Zakupy walentynkowe na ostatnią chwilę - Netflix.jpg

To prezent szczególny dla wszystkich fanów kina i seriali. Ważny także ze względu na to, że koniec lutego jest datą corocznej gali Oscarów. Jeśli więc wasza sympatia należy do grona kinomaniaków i z wypiekami na twarzy śledzi kolejne nowości serialowe, to o lepszy prezent będzie naprawdę trudno! Obecnie na polskim rynku działa kilka serwisów tego typu, a nie tak dawno temu do tego grona dołączyła amerykańska platforma Netflix. Ceny za wykupienie rocznego abonamentu różnią się od siebie w zależności od rodzaju i oferty serwisu. Jednak niezaprzeczalną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że dostęp do poszczególnych VOD możliwy jest także na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach. Z tego samego konta może zazwyczaj korzystać więcej niż jedna osoba. To doskonały prezent szczególnie dla par, które dzielą pasję do kinematografii. Czy jest coś lepszego niż wspólne oglądanie komedii romantycznej podczas walentynkowego wieczoru.
Przykładowe serwisy oferujące takie rozwiązanie: VOD.pl, Netflix,Ipla.p

Subskrypcje w serwisach muzycznych

Prezenty na walentynki - abonament Spotify.jpg

Jeśli zamiast filmu lub serialu, Wasz partner lub partnerka wolą poszerzać swoje muzyczne horyzonty, to nie jesteście na straconej pozycji. Od kilku lat rosnącą popularnością cieszą się serwisy streamingowe, czyli takie, które oferują dostęp do muzyki online. Ta opcja doskonale sprawdzi się jako prezent dla kogoś, kto nie wyobraża sobie dnia bez muzyki, a planowanie letniego wypoczynku zaczyna od przeglądu wakacyjnych festiwali muzycznych. Najpopularniejszy serwis umożliwiający dostęp do muzyki online, Spotify, pozwala na przesłuchanie 30 milionów piosenek. Każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie, a biblioteki podobnych serwisów są regularnie uzupełniane o nowe pozycje. Bez względu na to, czy wasza walentynka słucha na co dzień ABBY czy Slayera, to najlepsze rozwiązanie!
Przykładowe serwisy oferujące takie rozwiązanie: Spotify, Deezer, Tidal

Gry w sklepach online 

Prezent walentynkowy - gry na Steam.jpg

To tylko z pozoru prezent typowo „męski”. Według jednego z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, to kobiety stanowią większość środowiska graczy! Aż 52% przedstawicielek płci pięknej lubi sobie od czasu do czasu pograć, zarówno na komputerze jak i tablecie czy smartfonie. Najpopularniejsze sklepy z grami na PC, takie jak Steam czy GOG, oferują kupowanie gier w formach prezentów. Można wybrać w nich konkretny tytuł w wersji cyfrowej, do pobrania, lub doładować wirtualny portfel gracza dowolną kwotą. Ta może zostać później wydana nie tylko na gry, ale i programy czy wirtualne akcesoria dostępne w danym sklepie. Największym minusem takiego rozwiązania jest konieczność zakupu w obcej walucie. Polskie sklepy zazwyczaj sprzedają gry w formie fizycznej (na płytach DVD). Gry, aplikacje, filmy, muzykę lub książki można też zdobyć w sklepie Google Play, jeśli nasza sympatia korzysta z urządzeń z Androidem. Podobną usługę posiada sklep iTunes, z którego mogą korzystać osoby używające sprzętu firmy Apple.
Przykładowe sklepy oferujące takie rozwiązanie: store.steampowered.com, GOG.com, Google Play, iTunes

Zakupy grupowe

Prezenty walentynkowe - Groupon.jpg

Na polskim rynku działa obecnie kilka, dosyć popularnych portali pozwalających na zakupy grupowe. Ich największą zaletą jest różnorodność oferty i stosunkowo niskie ceny. Klienci mają do wyboru zarówno prezenty rzeczowe, jak i usługi czy wycieczki. Może to być więc świetna okazja by obdarować kogoś kuponem na masaż, weekend w kurorcie SPA lub kolację w romantycznej restauracji. Zakupione karty upominkowe można wydrukować lub przekazać drugiej osobie za pośrednictwem poczty e-mail. Jeśli wybierzecie tego typu prezent, pamiętajcie o ograniczeniach czasowych takich rozwiązań. Mogą one być aktualne tylko w określonym przedziale czasowym. Wiele serwisów oferuje też specjalne, walentynkowe pakiety - warto je sprawdzić!
Przykładowe serwisy oferujące takie rozwiązanie: Groupon.pl, Grupeo.pl, Godealla.pl

We wszystkich wspomnianych wyżej przypadkach płatności można dokonać kartą.