Bankowość internetowa

Odpowiedz

Re: Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

To że nie można co do cofać się w cyklach miesięcznych do kategoriach to skandal , typu sprawdzić jakiś konkretny MSC a jest tylko coś typu ten miesiąc, 90 dni itp. MOze zmiana banku pomoże bo tu widzę że wywalone mają w to
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 31 z 35 (4 234 wyświetleń)

Re: Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

Nie mamy wywalone na to. Notujemy wszelkie sugestię i opinie naszych klientów i analizujemy. Dziękujemy za wszelkie sygnały. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 32 z 35 (4 212 wyświetleń)

Re: Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

Magda, zróbcie proszę przynajmniej żeby można było to wyłączyć. Analiza z 5-cioma kategoriami na krzyż to jest jeszcze gorzej niż nic nie analizować.
Ja to robię w Money Manager.
Mnie np. interesuje ile wydaje miesięcznie na subskrypcje ***yliona rzeczy...
Odpowiedz
0 Lajków
micpyc
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
10-10-2016
Wiadomość 33 z 35 (3 577 wyświetleń)

Re: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

Ładnymi zerami muszą być wasi developerzy jak coś co jest na max 2 sprinty robić w 4 lata Emotikon: Bardzo szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
kaliberr44
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-09-2023
Wiadomość 34 z 35 (1 799 wyświetleń)

Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

[ Edytowane ]

Zupełnie rozumiem frustracje wielu użytkowników związaną z ograniczonymi kategoriami wydatków w ING. W erze cyfrowej, gdzie personalizacja i dokładność zarządzania finansami stają się coraz bardziej istotne, aktualne kategorie wydają się zdecydowanie niewystarczające. Dodanie własnych kategorii transakcji byłoby nie tylko odpowiedzią na wieloletnie prośby użytkowników, ale też ogromnym krokiem w kierunku poprawy doświadczeń klientów z aplikacją.

Jednym z kluczowych argumentów za wprowadzeniem własnych kategorii jest możliwość bardziej szczegółowego monitorowania wydatków. Biorąc pod uwagę dostępne kategorie, takie jak "Dom i rachunki" czy "Wydatki podstawowe", trudno jest uzyskać dokładny obraz na temat, na co dokładnie idą nasze pieniądze. Na przykład, kategoria "Rozrywka i podróże" łączy ze sobą dwa zupełnie różne typy wydatków, co sprawia, że trudno jest dokładnie zrozumieć, ile faktycznie wydajemy na rozrywkę, a ile na wymarzone wakacje.

Pominięcie takich kategorii jak "Inwestycje i oszczędzanie" czy "Hobby", a także "Subskrypcje", które stały się nieodłącznym elementem zarządzania domowym budżetem, sprawia, że aplikacja staje się mniej praktyczna. Osoby, które aktywnie inwestują lub regularnie wydają środki na swoje hobby, nie są w stanie efektywnie śledzić tych wydatków w ramach obecnego systemu kategorii. Dotyczy to również rosnącej liczby subskrypcji – od usług streamingowych po abonamenty na oprogramowanie – które mogą być trudne do zweryfikowania i zarządzania bez właściwej kategorii.

W związku z ograniczonościami w obecnej aplikacji podjąłem kroki, które niektórym mogą wydawać się skrajne – założyłem dodatkowe konto w konkurencyjnym banku. Dzięki temu jestem w stanie bardziej precyzyjnie zarządzać swoimi finansami, zwłaszcza jeżeli chodzi o różnorodne inwestycje. Patrząc na tę sytuację z perspektywy, wydaje się to być nieco absurdalnym rozwiązaniem, ale dla mnie i zapewne dla wielu innych użytkowników poszukujących zaawansowanych narzędzi do zarządzania wydatkami, jest to ścieżka do większej wygody nad własnymi finansami. Przenoszenie środków między różnymi kontami tylko po to, aby móc lepiej zarządzać swoimi inwestycjami, świadczy o braku elastyczności narzędzi oferowanych przez ING, gdzie prosty dodatek w postaci personalizowanych kategorii mógłby znacząco ułatwić życie wielu waszych klientów.

Poprzez dodanie możliwości personalizacji kategorii transakcji, ING mogłoby nie tylko zaspokoić potrzeby istniejących klientów, ale też przyciągnąć nowych, dla których zarządzanie finansami jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Niezaprzeczalnie, konkurencja jest już o krok przed wami, oferując bardziej elastyczne rozwiązania finansowe, które doceniają zarówno młodzi, jak i ci bardziej doświadczeni użytkownicy.

W nadziei, że nasze głosy zostaną w końcu usłyszane, ponawiam apel o wprowadzenie funkcji dodawania własnych kategorii transakcji. Taka zmiana nie tylko zwiększyłaby satysfakcję klientów, ale również wprowadziła usługi ING na nowy poziom, demonstrując zrozumienie i elastyczność wobec potrzeb własnych klientów.

Odpowiedz
0 Lajków
bascio
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
12-02-2024
Wiadomość 35 z 35 (439 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy