Odpowiedz

Potwierdzenie "że to ty"

Od kilku dni zmienił się sposób płatności w Google Play. Myslalam ze to wina Googli, ale możliwe, że również nastąpiła zmiana w ING.
Mianowicie: jeszcze niedawno aby wykupić coś w danej grze wystarczyło mi hasło do Gmaila i sprawa załatwiona. Natomiast teraz muszę logować się do banku, wpisywać kod z SMSa i jeszcze potwierdzać ten cały cyrk na grze.
Oczywiście na komputerze, bo na telefonie gra się blokuje. Kupując kilka pakietów zalogowuje i wylogowuje się np. 4 razy z rzędu.
Dziękuję za takie zabezpieczenia, jeżeli to wina banku i nie będzie można z tego zrezygnować, zrezygnuję i zamknę konto.

Bardzo proszę o pomoc i radę, czy to ING zaczął tak zatruwac nerwy.

Pozdrawiam i z góry dziękujęEmotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
Żaneta0624
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-04-2021
Wiadomość 1 z 2 (2 147 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie "że to ty"

[ Edytowane ]

@Żaneta0624 Bezpieczeństwo pieniędzy klientów jest dla nas bardzo ważne. Zmiany, o których piszesz, pojawiły się u nas w odpowiedzi na dodatkowe regulacje prawne takie jak dyrektywa PSD2. Musieliśmy dostosować swoje systemy do obowiązujących przepisów. Więcej informacji o 3D Secure i bezpieczeństwu transakcji w internecie znajdziesz tutaj: https://www.ing.pl/indywidualni/karty/3d-secure Mamy nadzieję, że pomimo wprowadzeniu tych zmian nadal pozostaniesz naszą klientką.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (2 095 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy