Odpowiedz

Planowanie i budżet

Jeżeli wątek już istnieje to proszę o przekierowanie.

 

Przeczytałem wpisy z bloga nt. porad jak planować domowy budżet.

Teraz chciałbym odnieść się do funkcjonalności systemu i zaplanować swój własny budżet.

Nie jest trudno ustawić sobie odpowiednią kwotę. Warto byłoby ją zweryfikować o realne wpływy w skali miesiąca (uwzględniając osobisty dzień jego początku).

Sam budżet chciałbym nie tylko zaplanować o planowane przelewy czy zlecenie stałe. Chciałbym "rozbić" go o dostępne kategorie wydatków. To pozwoliłoby w pełni analizować wydatki na rachunku. Przegląd historii może prowadzić do wniosków (np. jest OK lub za dużo wydałem), ale nie ma on odniesienia do wartości, które zakładam, że wydam lub nie w danym obszarze (wydatki podstawowe, rozrywka itp.). Brak więc alarmującego alertu, który wskaże mi, że w tym miesiącu przekroczyłem już budżet przeznaczony na wyjścia do kina czy restauracji.

 

Podobne rozwiązanie odnoszące się do zaplanowanych przelewów np. za opłaty. Jeżeli aktualizuje miesięcznie stan liczników (np. za prąd) to w planach budżetu określam np. kwotę 100 zł. Późniejsza analiza pozwoliłaby mi stwierdzić, że zużywam mniej lub za dużo energii elektrocznej.

 

Jeżeli powyższe rozwiązanie już istnieje proszę tylko o wskazówkę gdzie co i jak.

Jeżeli nie, proszę traktować mój wpis i ten temat jako propozycję zmiany.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 27 (38 190 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

Wszystkie Twoje sugestie są ważne, dlatego weźmiemy je na warsztat. Obecnie budżet pokazuje miesięczny limit na wszystkie wydatki bez podziału na kategorie (z wyłączeniem transferów wewnętrznych i transakcji wyłączonych z analizy).





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 27 (38 145 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

Czekam zatem cierpliwie i mam nadzieje, że taka zmiana kiedyś nastąpi.

Fakt, że ludzie częściej korzystają z ołówka i notesu wynika z braku dobrego analizatora.

Trzymam kciuki i pozdrawiam! Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 27 (38 137 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

[ Edytowane ]

Apropo Budżetu Emotikon: Mrugający

[usunięto załącznik]

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 27 (38 125 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

[ Edytowane ]

W kwestii samego Planowania.

Chciałbym wprowadzić, zaplanować, kilka transakcji w nowym Moje ING.

Wybieram Zarządzanie finansami > Zaplanowane i klikam Zaplanuj+

Wskazuje Wykonaj transakcję. System przenosi mnie do zakładki Wykonaj transakcję.

Określam rachunek z wyszukiwarki wybieram odbiorcę.

I tym miejscu raczej oczekiwałbym poza standardowymi polami oprócz oznaczenia zlecenie stałe  datę planowanej transakcji.

Długo wahałem się czy kliknąć Dalej. W końcu wybrałem i system, standardowo, informuje, że nie jest wymagana dodatkowa autoryzacja.

Czy kliknięcie OK spowoduje realizację przelewu?

Ja chciałem zaplanować transakcję zgodnie z wyborem Zaplanuj+

Jaki więc jest proces umożliwiający planowanie przyszłych wydatków (przelewów)? (nie interesują mnie zlecenia stałe)

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 27 (38 061 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

Zarówno po wybraniu opcji Wykonaj transakcję oraz skorzystaniu z opcji Zaplanuj+ zostaniesz przekierowany do formularza przelewu. W polu Czas realizacji możesz wybrać opcję W innym terminie, która pozwala na zaplanowanie przelewu na dowolną datę.

Po wybraniu innej daty wysłania przelewu, zostanie on zapisany do późniejszej realizacji.  Przelew po zapisaniu będzie widoczny w zakładce Zaplanowane.

 

 

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 6 z 27 (37 994 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

Przyznaje, sprytne rozwiązanie - połączenie czasu realizacji z uwzględnieniem również terminu odroczonego.

Kolejna nowość, z którą nie spotkałem się do tej pory. Mnie się podoba. Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 7 z 27 (37 938 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

Proponowałbym jeszcze dodanie "Zaplanuj" w rozwinięciu szczegółów przelewu w Historii rachunku.

Obecnie występuje "Ponów transakcję" "Pobierz PDF" "Zapisz jako odbiorcę" i kategorie.

Przeglądając historię mógłbym szybkim klilnięciem zaplanować przyszłe przelewy ewidencjonowane w Zaplanowanych uwzględniane w Budżecie zgodnie z powyższymi wpisami.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 8 z 27 (37 419 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

Przekazaliśmy sugestię do działu zajmującego się bankowością.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 9 z 27 (37 359 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

Wykonałem przelew. Operację wykonuje cyklicznie co miesiąc (opłata za przedszkole). I próbuje ją przypisać do kategorii "Edukacja". Z uwagi, że system nie uczy się sam próbuje mu wskazać, zgodnie z funkcjonalnością aby "zapamiętał tę zmianę dla kolejnych transakcji z tym odbiorcą". Niestety błąd (załącznik). W ubiegłym miesiący to zignorowałem. W tym jednak pozwalam sobie zwrócić uwagę.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 10 z 27 (34 590 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy