Odpowiedz

Padłem ofiarą Phishingu

Witam, wczoraj padłem ofiarą wyłudzenia danych przez internet. Otrzymałem sms o dopłatę do przesyłki 1,49 bo rzekomo była nadwaga. Po wejściu na stronę podaną w wiadomości był wybór banków z których mogę wykonać przelew. wybrałem oczywiście ING. Po czym trzeba było podać login, oraz co niestandardowe imię, nazwisko, nr telefonu i email. Myślałem że te dane potrzebne są dla firmy kurierskiej. Następnie nastąpiło przekierowanie do podania hasła i to zorientowałem się że padłem ofiarą wyłudzenia danych ponieważ trzeba było padać całe hasło a nie tak jak zazwyczaj kilka wybranych znaków.

Reasumując oszustom udało się zdobyć moje imię, nazwisko, email, nr telefonu i login do bankowości internetowej. Hasła nie podałem ani jednego znaku. Co powinienem w tej sytuacji zrobić? Co mi grozi ze strony oszustów. Czy zablokować dostęp do bankowości internetowej?

Odpowiedz
0 Lajków
Rafał42
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-06-2020
Wiadomość 1 z 4 (3 384 wyświetleń)

Re: Padłem ofiarą Phishingu

Dobrze, że finalnie zachowałeś czujność. W tej sytuacji na wszelki wypadek warto, abyś do nas zadzwonił (32 357 00 69 - jesteśmy tam dostępni 24/7) i sprawdził z naszymi specjalistami, czy ktoś nie próbował się do Ciebie zalogować. Jeżeli tamta osoba nie zna hasła, to nie powinna Ci nic grozić (ewentualnie blokada bankowości z powodu podania błędnego hasła kilka razy z rzędu). Proponowałbym Ci wizytę w oddziale banku i otwarcie nowej bankowości internetowej. Dzięki temu otrzymasz nowy login do swojej usługi Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (3 383 wyświetleń)

Re: Padłem ofiarą Phishingu

Dziękuję za szybkę odpowiedź. Co do otworzenia nowej bankowości i zmiany loginu to chyba utracę wszystkie przelewy wzorcowe, odbiorców. Czy to prawda?

Odpowiedz
0 Lajków
Rafał42
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-06-2020
Wiadomość 3 z 4 (3 380 wyświetleń)

Re: Padłem ofiarą Phishingu

Tak, nowa bankowość internetowa nie będzie posiadać danych z tej obecnej. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (3 379 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy