Bankowość internetowa

Odpowiedz

Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi

Nie mogłem znaleźć tego na forum : https://spolecznosc.ingbank.pl/-/forums/searchpage/tab/message?q=analiza+wydatk%C3%B3w+firmowe 

 

Czy ktoś wie jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi? 

Odpowiedz
0 Lajków
DominikRas
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
3
02-11-2015
Wiadomość 1 z 7 (16 436 wyświetleń)

Re.: Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi

Konta firmowe do usługi Moje ING dodamy 15 listopada 2016 r. Funkcja, o której piszesz nie jest jeszcze dostępna, dlatego trudno mi odpowiedzieć na Twoje pytanie.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (16 404 wyświetleń)

Re.: Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi

Dzięki @MonikaC. Czy po 15 listopada 2016 analiza wydtków (odpowiednik starego Finansometru) ma byc dostępna również dla kont firmowych? Oraz czy ta nowa analiza wydatków bedzie mogła obejmowac osobiste i formowe wydatki na jednym wykresie / raporcie, bez przełączania się pomiedzy kontekstami?

Odpowiedz
0 Lajków
DominikRas
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
3
02-11-2015
Wiadomość 3 z 7 (16 382 wyświetleń)

Re.: Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi

Tak, analiza wydatków będzie dostępna dla konta firmowego i indywidualnego. Natomiast nie będzie możliwości połączenia ich w jeden zbiorczy wykres. Osobno będziesz analizować wydatki indywidualne, a osobno firmowe. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 4 z 7 (16 367 wyświetleń)

Re.: Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi

Mam nadzieję @AgnieszkaR żę rozumiesz że nie nawiazuję tytaj do kont korporacyjnych, czy samorządowych - to pewnie jakaś inna bajka.

 

Być moze to wszystko zaczyna sie mieszać z powodu etykiet: w Moje ING etykieta "Osobiste" znaczy oobiste, a to co widzę po zalogowaniu sie jako "Przedsiębiorca" widzoczne jets pod eytkietą / linkiem "Firmowe". Dotychczasowa bankowość mobilna ING jednakc rozróznia Firmy or Przedsiębiorców (do tego są nawet oddzielne ekrany logowania) a być może w Moje ING to jakoś się zaciera i miesza.

 

Z teggo co piszesz, wyniką że to trochę słabo że flagowa funkcjonalność którą widuje się na każdym obrazie marketingowym MojeING nagle jest tak rozproszona i oferuje tak bardzo mniej niż #finansometr . Nawet dzisiaj (2016-11-12) finansometr sprytnie łączy rachunki przedsiębiorcy, osobiste, karty kredytowe, oszczędności ... całą aktywność finansową.

 

Czy jest ku temu ograniczeniu funkcjonalności o ktorym piszesz jakieś praktyczne wytłumaczenie, jakaś schowana korzyść której nie dostrzegam? Poza, odbieram wrażenie że to co piszesz nieco odbiega od tego co przekazywano nam na spotkaniach społecznosci ING w Katowicach. Tam była mowa o tym ze bank zauważa ze konta osobiste i konta przedsiebiorcy to tak naprawdę "moje pięniądze" bo mowa tutaj pewnie w ogromnej większości o jednosobowych działanościach gospodarczych. Po co w takim razie rodzielać analizę wydatków. Byc może to rodzielenie powinno być tylko opcją systemu.

 

DominikRas
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
3
02-11-2015
Wiadomość 5 z 7 (16 294 wyświetleń)

Re.: Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi

@DominikRas Oddzielenie finansów prywatnych od firmowych niesie za sobą pewne konsekwencje między innymi rozdzielenie funkcji budżetu.

Wprowadziliśmy rozdzielnie finansów osobistych i firmowych na dwie zakładki, ponieważ klienci zgłosili potrzebę widocznego podziału obrotów firmowych i transakcji prywatnych. Rozróżnienie kolorystyczne ułatwia zarządzanie budżetem domowy i finansami firmowymi.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 6 z 7 (16 190 wyświetleń)

Re.: Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi


DominikRas pisze:

 

...

 

... odbieram wrażenie że to co piszesz nieco odbiega od tego co przekazywano nam na spotkaniach społecznosci ING w Katowicach. Tam była mowa o tym ze bank zauważa ze konta osobiste i konta przedsiebiorcy to tak naprawdę "moje pięniądze" bo mowa tutaj pewnie w ogromnej większości o jednosobowych działanościach gospodarczych. Po co w takim razie rodzielać analizę wydatków. Byc może to rodzielenie powinno być tylko opcją systemu.

 


Może po prostu w opcjach wprowadzić możliwośc wyboru między preferowanymi finansami: osobistymi, firmowymi lub ŁĄCZNIE.

Większość użytkowników firmowych to jednoosobowe działalnośći gospodarcze.

Jak powyższy cytat ma się do słów ING o wspólnym tworzeniu (nie)mojego ING?

dawidt
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
59
36
04-10-2016
Wiadomość 7 z 7 (13 941 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy