Odpowiedz

Fakturowanie i ogólnie o kontach firmowych

W ING pojawiło się coś takiego jak fakturowanie. Pytanie do ING:

 

W czym wasze fakturowanie jest lepsze od setki prymitywnych aplikacji, które są powszechnie dostępne? Jaką wartość dodaną wnosi?

 

IMO żadną. Więcej, wnosi ujemną, bo nie ma JPK, a od początku roku jest wymóg, aby przedsiębiorca prowadzący księgowość w dowolnej formie elektronicznej, nawet w Excelu, generował JPK.

 

Nie idziecie moim zdaniem drogą, która byłaby przyjazna dla przedsiębiorcy. Mamy 21 wiek. Przetwarzanie informacji drogą elektroniczną to duża część naszej rzeczywistości. Tymczasem w ING wszyscy przedsiębiorcy muszą nadal logować się, i ręcznie odklikiwać każdą przychodzącą płatność.

 

Dlaczego nie myślicie o jakiejkolwiek automatyzacji i możliwościach integracji? Mali przedsiębiorcy to od dawna nie są już rzemieślnicy z zatęchłych warsztatów, czy ciemnych budek z warzywami. Mali przedsiębiorcy używają systemów, które potrzebują wymiany danych: księgowości elektronicznej, systemów sprzedażowych, systemów CRM.

 

Ja dla rachunku firmowego marzę w kolejności o:

 

- API - być może w ramach PSD2 coś będzie, ale formalnie będzie wymagało certyfikatów, umów, i setki innych formalności

- Callbacku po płatności - na konto wpada przelew przelew - system wysyła prosty request HTTP z informacjami i transakcji

- ostatecznie o prymitywnym wysyłaniu zestawienia transakcji mailem, raz dziennie - w jakimś ustandaryzowanym formacie, tak, żeby można było to maszynowo odebrać i zanalizować.

 

Znając życie nie doczekamy się.

Zamiast tego uraczycie nasz inną, mało użyteczną funkcjonalnością.

ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 1 z 6 (9 518 wyświetleń)

Re: Fakturowanie i ogólnie o kontach firmowych

Dziękuję za Twoje cenne uwagi do naszego systemu.

Stale pracujemy nad ulepszaniem naszych produktów, również w zakresie Księgowości.

W kolejnych etapach będziemy udostępniać również wymienione funkcjonalności (np. JPK, weryfikację czy faktura została zapłacona itp.).


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (9 463 wyświetleń)

Re: Fakturowanie i ogólnie o kontach firmowych

Taa, standardowa odpowiedź z notatnika, do tego bez ustosunkowania się do pytania, które zadałem - nic, null.

 

Zabawne jest to forum - niby po to, aby słuchać użytkowników, a w sumie nie realizujecie ŻADNYCH sugestii tu publikowanych. Macie ING jakieś zestawienie, ile z umieszczonych tutaj sugestii wdrożyliście? Bo pojawia się ich cała masa - dotyczących usług, aplikacji webowej, mobilnej.

 

Tymczasem wy produkujecie faktury, o których nikt tu nie wspomniał. W sumie takie faktury dla ING są spoko - można zbierać więcej informacji o przedsiębiorcy - a wiadomo, informacja dziś to cenna rzecz.

ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 3 z 6 (9 451 wyświetleń)

Re: Fakturowanie i ogólnie o kontach firmowych

[ Edytowane ]

Proste fakturowanie oraz pełna księgowość brzmi obiecująco. Trzeba dać trochę czasu. Na chwile obecną takie usługi świadczy mBank oraz IdeaBank i pozostawiają one wiele do życzenia.

Póki co back-end (załącznik)

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 6 (9 415 wyświetleń)

Re: Fakturowanie i ogólnie o kontach firmowych

Witam wszystkich.

Ja  się podłącze do tematu womanwink:

czy może wie  ktoś, czy w tej małej księgowości jest opcja wystawiania faktur również w innej walucie, nie tylko  w złotówkach?

Pozdrawiam.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
franczeska2
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
2
25-02-2016
Wiadomość 5 z 6 (9 072 wyświetleń)

Re: Fakturowanie i ogólnie o kontach firmowych

Witam wszystkich.

Ja  się podłącze do tematu womanwink:

czy może wie  ktoś, czy w tej małej księgowości jest opcja wystawiania faktur również w innej walucie, nie tylko  w złotówkach?

Pozdrawiam.

 

System umożliwia wystawienie faktury w walucie obcej, pobierając przy tym kurs waluty z NBP. W tym celu należy, poniżej danych kontrahenta, wybrać z rozwijanej listy jedną z walut. Po wyborze zostanie automatycznie wyświetlony kurs pobrany z NBP.

W przypadku gdy chcesz podać inną jego wartość należy zaznaczyć opcję „własny”  i wpisać własny kurs wymiany.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (9 005 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy