Odpowiedz

Bezpieczeństwo - pytania ogólne

Witam,

 

Czy jest jakaś różnica, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo środków pomiędzy kontem Direct a kontem OKO? (czy ktoras opcja jest bardziej bezpieczna)?

 

Oprocz podstawowych zasad bezpieczenstwa, o ktorych mowa na stronie wymienionej ponizej, czy sa jakies inne dobre praktyki, ktore zwiekszaja bezpieczenstwo?

 

https://www.ingbank.pl/indywidualni/bankowosc-internetowa/bezpieczenstwo/bezpieczne-bankowanie

Odpowiedz
0 Lajków
Barto
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
27-02-2018
Wiadomość 1 z 3 (3 438 wyświetleń)

Re: Bezpieczeństwo - pytania ogólne

Barto, myślę, że typ konta nie wpływa na bezpieczeństwo. Ważne jest, abyś zwrócił uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad i nie udostępniał nikomu danych do bankowości internetowej. Do kont oszczędnościowych nie wydajemy kart płatniczych.

Dodatkowe informacje o bezpieczeństwie znajdziesz w ,,Centrum pomocy" w zakładce ,,Bezpieczeństwo". 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 3 (3 371 wyświetleń)

Re: Bezpieczeństwo - pytania ogólne

Żeby co kolejek powiedzieć trzeba zobaczyć statystyki: Osobiecie spoglądam zawsze na portfele znajomych, ich usługi, poziom ryzyka.

Przez t kilkanaście lat zdarzyły się w moim otoczeniu jedynie kradzieże portfeli, kilka płatności zbliżeniowych wykonanych przez złodzieja oraz w innym przypadku skopiowanie danych z karty i wykonanie płatności w sieci.

Oprócz tego co radzi ci bank, radzę i ja abyś nigdy nie korzystał więcej z dokumentów zgubionych i zwróconych tobie poczta w sklepie, czy inna formą.

Zostawiłeś dokumenty, dowód, karty w miejscu publicznym w sklepie a nawet urzędzie? Bezwarunkowo zgłoś ich utratę, nawet jeżeli ktoś ci je zwróci nigdy z nich nie korzystaj. Gdyż mogły zostać skopiowane i posłużą w celach przestępczych. Wyłudzenia pożyczek i innych zobowiązań są w takich sytuacjach na porządku dziennym.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 3 (3 362 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy