Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Ustawienia BLIK i komunikat "Nie udało się pobrać danych"

Po zarejestrowaniu nowego numeru telefonu w BLIK i zmianie numeru konta na który mają wpływać ewentualne przelewy na telefon w Moje ING w sekcji "Dane i ustawienia" gdy klikam podmenu "BLIK" pojawia mi się komunikat "Nie udało się pobrać danych", a pod spodem link "Spróbuj ponownie". Gdy klikam ten link dalej pojawia się ten sam komunikat. Dzieje się tak zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w bankowości internetowej.

Zmiana przeglądarki, inny komputer nic nie daje, a łącze mam światłowodowe, więc niemożliwe, że to wina którejś z tych opcji.

Co ciekawe tylko w starej wersji bankowości internetowej widzę ustawienia BLIK, czyli jakie konto jest przypisane do odbioru przelewów na telefon, limity BLIK, itd.

Odpowiedz
0 Lajków
matej
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
21-07-2016
Wiadomość 1 z 2 (13 076 wyświetleń)

Re.: Ustawienia BLIK i komunikat "Nie udało się pobrać danych"

[ Edytowane ]

Rozumiem, że opisane przez Ciebie błędy pojawiają się w nowej wersji bankowości elektronicznej i aplikacji Moje ING mobile? Jeśli tak to napisz do nas proszę wiadomość prywatną w usłudze Moje ING i przekażemy opisany błąd do działu technicznego. Przeanalizujemy to na Twoim koncie, ze względów bezpieczeństwa tutaj nie będę pytała o dodatkowe dane, ponieważ jest to kanał nieszyfrowany.

Błąd o którym piszesz nie powinien się pojawić w poprzedniej wersji systemu, więc jeśli chcesz dokonać zmian odnośnie usługi BLIK to proszę abyś czasowo skorzystał z usługi ING BankOnLine.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (13 057 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy