@kasyx, tak jak piszesz nikt nie ma odwagi. Zajmują się "weryfikacją behawioralną" bo mogą to wdrożyć dla mas a U2F zapewne jest postrzegane jako coś niszowego (wiesz, tak jakby poprosić o szyfrowanie e-maili za pomocą OpenPGP - egzotyka).
Bisti, wydaje mi się, że po tak długim czasie można spokojnie powiedzieć, że tej funkcji nie będzie nigdy: żaden bank nie wprowadził opcji U2F. Domyślam się, że to dlatego, że polegają na swoich "algorytmach" które zapewniają wystarczający poziom bezpieczeństwa. Na pewno nie chcą też radzić sobie z wsparciem ludzi którzy stracili token itp.
Niestety w ING jest też funkcja maskowanego hasła tak wię
Dobrze słyszeć, że temat U2F jest ciągle aktualny chociaż widać, że priorytetem są projekty które mają większy zasięg a mniejsze bezpieczeństwo.
Weryfikacja behawioralna będzie użyteczna dla każdego (bo nie wymaga specjalistycznych urządzeń) ale pod względem bezpieczeństwa nie może się równać U2F. Z U2F tylko posiadacz urządzenia ma dostęp do konta, przy weryfikacji behawioralnej każdy kto zachowu
U2F na pewno wyróżniłoby ING na tle konkurencji. Sam mam technicznych znajomych którzy przenieśli by konta z innego banku do ING jeśli tylko wspierane byłoby porządne uwierzytelnianie.
Mam nadzieję, że U2F zostanie wdrożone należycie (np. że będzie możliwość dodania kilku zapasowych kluczy U2F) i wreszcie dostęp do bankowości będzie należycie chroniony.
Również przyłączam się do prośby o U2F (lub nowszej, wstecznie kompatybilnej wersji: WebAuthentication). To obecnie najwyższy standard bezpieczeństwa. A sytuacja, że moja poczta w Gmail jest lepiej chroniona niż pieniądze jest lekko absurdalna.
Re.: Moje ING mobile – sprawdź jak będzie rozwijać się nasza nowa bankowość mobilna. Infografika
@krzysztof1506nie jestem z ING ale dla mnie "pierwszy kwartał" to brzmi jak raczej koniec marca, chociaż może zbiegnie się ze zmianami w połowie marca o których informował ING w Moje ING.
Re.: Moje ING mobile – sprawdź jak będzie rozwijać się nasza nowa bankowość mobilna. Infografika
@NataliaJ brzmi dobrze Mam nadzieję, że nie będzie zajmowało to zbyt dużo miejsca - obecnie mam na ekranie startowym stan konta oszczędkościowego, karty i ikonę BLIK i już wydaje się, że jest tam tłok (dodałbym jeszcze konto walutowe ale niestety nie ma takiej możliwości ;( ).
Re.: Płatności w euro przy pomocy karty kredytowej
Dzięki za odpowiedź! A gdzie mogę sam sprawdzać ten kurs? Dobrze wiedzieć na dzień 4 października ale lepiej mieć źródło, które zawsze jest aktualne Strona którą załączyłem niestety zatrzymuje się na 30 września.
Chciałbym dowiedzieć się jak wyglądają płatności w euro przy pomocy kart kredytowych? Z tego co widziałem w Tabeli Opłat to nie ma żadnej prowizji (w porównaniu z kartami debetowymi) a przeliczenie jest dokonywane po kursie organizacji płatniczej.