O Belta-Iwacz

Belta-Iwacz
3 Polubień
0 Rozwiązań
3 Postów
Nastolatki, pieniądze i my - 6 sposobów jak nauczyć nastolatka ogarniania pieniędzy

Dzieci zamieniają się w nastolatków w mgnieniu oka. A nastolatki w dorosłych jeszcze szybciej... W wieku dojrzewania pojawiają się nowe potrzeby. Czy tego chcemy, czy nie, wiele z nich związanych jest z finansami: własnymi wydatkami i posiadaniem własnych pieniędzy. Sposób, w jaki rodzice odpowiedzą na te potrzeby, to także kolejny etap edukacji finansowej. Duża sprawa? Tak, ale nauka dobrego gosp

...

Jak nauczyć nastolatka organizacji swoich finansów? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Sprawdź!

librus_1200-x-628.jpg

czytaj więcej
0
Belta-Iwacz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
Jak rozmawiać z dzieckiem o finansach? 5 praktycznych porad dla rodziców

Dla maluchów problem wygląda tak: Mamo skąd się biorą pieniądze? Czy wychodzą ze ściany? Po co chodzisz do pracy? A dla nastolatków zwykle w ten sposób: Potrzebuję na kino, pizzę, buty… O znaczeniu edukacji finansowej w kształtowaniu zaradnych i odpowiedzialnych dorosłych na szczęście mówi się coraz więcej. Podstawową wiedzę na temat pieniędzy dzieci czerpią od nas, rodziców. Rozmowa o finansach c

...

Mamo skąd się biorą pieniądze? Czy wychodzą ze ściany? Po co chodzisz do pracy? O znaczeniu edukacji finansowej w kształtowaniu zaradnych i odpowiedzialnych dorosłych na szczęście mówi się coraz więcej. O czym i kiedy rozmawiać? Oto 5 przydatnych wskazówek.

rozmowa-o-finansach-z-dzieckiem.jpg

czytaj więcej
0
Belta-Iwacz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
Jak nauczyć oszczędzania 5, 10 i 15-latków?

Niemal każdy dorosły wie, jak ważne jest oszczędzanie. Utożsamiamy to często ze spokojem i bezpieczeństwem. Dlatego właśnie dążymy do ukształtowania takiego nawyku u naszych dzieci. Chcemy, by znały wartość pieniądza, potrafiły osiągać swoje cele i umiały gospodarować własnym budżetem.

 

Myśląc o lekcjach ekonomii, warto pamiętać, że nigdy nie jest za wcześnie, by ją zacząć; jak mówi przysłowie: „

...

Myśląc o lekcjach ekonomii, warto pamiętać, że nigdy nie jest za wcześnie, by ją zacząć. To w dzieciństwie najłatwiej chłonąć wiedzę i kształtować nawyki. Jakimi sposobami, poza rozmową, można wspierać dzieci w nauce oszczędzania?

 

Dzieci a pieniądze.jpg

czytaj więcej
0
Belta-Iwacz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
Publiczne statystyki
Data rejestracji ‎29-04-2020 18:12
Data ostatnich odwiedzin ‎20-05-2020 13:30
Łączna liczba zamieszczonych wiadomości 3
Łączna liczba otrzymanych Lajków 3
Posty, które lubię