Odpowiedz

Transfer środków do ING IKE

Witam, założyłek konto IKE ING, chciałbym przetransferować środki na to IKE z PPE Generali Investments. Aby to zrobić muszę w druku Generali wypełnić:

- Nazwa i adres insytucji finansowej 

- Numer rachunku bankowego insytucji finansowej

 

Chciałem te dane uzyskac przez chat'a i infolinię - jednak w obu przypadkach poinformowano mnie że należy udać się do oddziału banku.

Czy naprawdę nie można zrobić tego w wersji elektronicznej? Co stoi na przeszkodzie by po prostu podać te dane w innej formie niż wydrukowane w oddziale?

Odpowiedz
0 Lajków
robert_re
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
19-08-2021
Wiadomość 1 z 4 (5 338 wyświetleń)

Re: Transfer środków do ING IKE

Pieniądze z IKE w innej instytucji lub pieniądze z Pracowniczego Programu Emerytalnego możesz przenieść na IKE w naszym banku. Aby przenieść pieniądze:

  • odwiedź nas w oddziale 
  • otwórz IKE z transferem środków - złóż odpowiednią dyspozycję w naszym banku,
  • egzemplarz podpisanej dyspozycji przekaż instytucji, która aktualnie obsługuje Twoje IKE lub PPE.

Nie uda się to w inny sposób.
Proces przeniesienia oszczędności trwa do 45 dni.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (5 298 wyświetleń)

Re: Transfer środków do ING IKE

Przepraszam ale pytanie było inne - juz dwa źródła (chat/infolinia) potwierdziły ze muszę przybyć do oddziału banku. Pytanie brzmiało "Czy naprawdę nie można zrobić tego w wersji elektronicznej? Co stoi na przeszkodzie by po prostu podać te dane w innej formie niż wydrukowane w oddziale?" - szczególnie interesuje mnie drugie pytanie i powód dlaczego tego procesu nie można uprościć. 

 

Precyzując moja sytuację, otrzymałem od pracodawcy info że aby przetransferować środki to mam podać do kogo i jego konto (druk firmy Generali zlecający transfer) - ja nie widzę tu problemu, Generali nie widzi, pracodawca nie widzi, ING widzi - jestem ciekawy dlaczego akurat w tym przypadku mam odwiedzać oddział? IKE w ING jest już założone.

Odpowiedz
0 Lajków
robert_re
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
19-08-2021
Wiadomość 3 z 4 (5 286 wyświetleń)

Re: Transfer środków do ING IKE

Obecnie taki wniosek możesz złożyć tylko w naszej placówce. We wniosku wskazujesz dodatkowo na jaki subfundusz należy rozliczyć wpłatę transferową z PPE oraz z jakiej instytucji taka wpłata oraz dokumenty zostaną przekazane.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (5 163 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024