27-02-2016 11:21
Dzień dobry,
Jestem posiadaczem Konta Direct. Mieszkam za granicą od prawie dwóch lat i zawsze płaciłem kartą bez naliczania prowizji. Od ok. początku miesiaca za każdą tranzakcję (płacenie kartą) naliczana jest opłata (za przewalutowanie). Jak rozumiem zmienił się regulamin jezeli chodzi o tą kwestię.
Pragnę zapytać, co mogę zrobić, aby opłat uniknąć? Czy jest to kwestia zamówienia nowej karty, czy musze otworyć nowy rachunek? Jakie są możliwości?
Pozdrawiam ciepło,
Jakub
27-02-2016 15:58
Prowizje pojawiły się ze względu na koszty przewalutowania w związku ze zmianą zasad rozliczania transakcji kartowych.
Wcześniej koszty te zawarte były w jednej kwocie, czyli np: za zakupy 100 euro zapłaciłeś 450 zł (przy kursie banku 4,50 zł).
Teraz kurs waluty pobierany jest z tabeli organizacji płatniczej (VISA) i jest on mniejszy (np 4,37 zł), ale dodatkowo naliczona jest prowizja 3% od kwoty, w tym przypadku 3 euro x 4,50 zł = 13,50 zł.
Z konta pobrane zostanie 437 zł i osobno 13,50 zł = 450,50 zł.
Czyli wychodzi mniej więcej na to samo, jednakże teraz rozbite jest to na dwie kwoty.
Nie zależy to jednak od rodzaju konta, czy karty płatniczej jaką posiadasz.
Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku. Na kontakt z osobami zajmującymi się kredytami hipotecznymi możesz umówić się w Moim ING. Po zalogowaniu do Mojego
... 27-06-2026Dzień dobry,
Jestem w trakcie postępowania upadłościowego i chciałabym uzyskać informacje w dwóch kwestiach:
Czy osoba, wobec której ogłoszono upadłość konsumencką i która posiada już rachunek w innym b
| Użytkownik | Liczba Lajków |
|---|---|
| 5 | |
| 5 | |
| 5 | |
| 3 | |
| 3 |