Płatności

Odpowiedz

opłata za przewalutowanie podczas płacenia kartą

Dzień dobry,

 

Jestem posiadaczem Konta Direct. Mieszkam za granicą od prawie dwóch lat i zawsze płaciłem kartą bez naliczania prowizji. Od ok. początku miesiaca za każdą tranzakcję (płacenie kartą) naliczana jest opłata (za przewalutowanie). Jak rozumiem zmienił się regulamin jezeli chodzi o tą kwestię.

 

Pragnę zapytać, co mogę zrobić, aby opłat uniknąć? Czy jest to kwestia zamówienia nowej karty, czy musze otworyć nowy rachunek? Jakie są możliwości?

 

Pozdrawiam ciepło,

 

Jakub

Odpowiedz
0 Lajków
jakubnorge
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
27-02-2016
Wiadomość 1 z 2 (7 623 wyświetleń)

Re.: opłata za przewalutowanie podczas płacenia kartą

Prowizje pojawiły się ze względu na koszty przewalutowania w związku ze zmianą zasad rozliczania transakcji kartowych.

Wcześniej koszty te zawarte były w jednej kwocie, czyli np: za zakupy 100 euro zapłaciłeś 450 zł (przy kursie banku 4,50 zł).
Teraz kurs waluty pobierany jest z tabeli organizacji płatniczej (VISA) i jest on mniejszy (np 4,37 zł), ale dodatkowo naliczona jest prowizja 3% od kwoty, w tym przypadku 3 euro x 4,50 zł = 13,50 zł.

Z konta pobrane zostanie 437 zł i osobno 13,50 zł = 450,50 zł.

Czyli wychodzi mniej więcej na to samo, jednakże teraz rozbite jest to na dwie kwoty.

 

Nie zależy to jednak od rodzaju konta, czy karty płatniczej jaką posiadasz.

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 2 z 2 (7 609 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy