Płatności

Odpowiedz

Re: Prowizja za przewalutowanie ?

Witam,

Chciałem skomentować we wcześniejszym wątku o tej samej nazwie, ale najwidoczniej tamten wątek został zamknięty i nie ma możliwości odpowiedzi.

 

Chciałem tylko sprostować Państwa wyliczenia co do kosztów przewalutowań.

Otóż, po wprowadzeniu prowizji od przewalutowania wraz ze zmianą waluty karty VISA w ING na PLN, płatności zagraniczne (również internetowe) nie są już opłacalne.

Koszty są już dużo wyższe niż alternatywne opcje zapłaty (np. przez pośredników z opcją przelewów z konta w PLN i przewalutowania po stronie pośrednika).

Do czasu wprowadzenia obecnych zmian dokonywałem zakupów w zagranicznych sklepach internetowych wybierając walutę EUR (licząc się z przewalutowaniem po stronie serwisu z USD na EUR, które i tak było tańsze niż w ING).

Teraz nawet wybierając standardową walutę sklepów internetowych (USD), biorąc pod uwagę jedno przewalutowanie w ING + 3% prowizji, całkowite koszty płatności zagranicznych kartą w ING przewyższają o conajmniej 5% kwoty zakupu opcji płatności przelewem z konta ING w PLN poprzez pośredników, którzy realizują przewalutowanie.

 

Proszę więc nie wprowadzać klientów w błąd wskazując, że koszty płatności kartą za granicą są prawie takie same jak dotychczas, bo tak nie jest.

 

Szczególnie mnie irytują zmiany w tabeli opłat i prowizji Państwa banku wprowadzane od kilku miesięcy, zwłaszcza, że założyłem konto w Państwa banku i wziąłem 30-letni kredyt hipoteczny tuż przed rozpoczęciem wprowadzania niekorzystnych dla klientów zmian.

Wtedy jeszcze oferta Państwa banku wyglądała w miarę konkurencyjnie na tle innych banków.

Odpowiedz
0 Lajków
xeros
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-03-2016
Wiadomość 1 z 1 (6 035 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Cashback BLIKIEM

A czemu się ma nie dać?

25-06-2024
Re.: Cashback BLIKIEM

W Alior Bank, Velo Bank, Millennium, Pekao i Santander jest możliwość wypłaty cashbeku Blikiem. Dlaczego takiej opcji nie ma w ING Banku Śląskim ? Czy da się zapłacić za zakupy samym Blikiem ?

25-06-2024
Oko bonus nowe warunki

Witam. Mam pytanie o nową promocję oko bonus na nowe środki i warunkek 15 transakcji bezgotówkowych
1. Jeśli ktoś jest właścicielem konta ror i będzie miał oko bonus, to czy ten warunek jeśli będzie sp...

25-06-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy