Płatności

Odpowiedz

Transakcje internetowe w trybie offline

Dowiedziałem się ostatnio, że transakcje zbliżeniowe oraz przez internet mogą być przeprowadzane w trybie offline, przez co saldo konta może spaść poniżej 0 mimo braku limitu na karcie oraz braku zdolności kredytowej i zaczęła zastanawiać mnie jedna rzecz.

Jeżeli mam puste konto oraz subskrypcję, powiedzmy na 40zł/msc, u jakiegoś usługodawcy, czy może dojść do tego, że usługodawca poprzez transakcje offline zacznie nabijać mi niedozwolony debet na koncie? Do tej pory byłem pewien, że subskrypcja po prostu się nie przedłuży. 

 

Czy każdy usługodawca, któremu nie udaje się przedłużyć automatycznie subskrypcji zakupionej przez internet, może po prostu wymusić przeprowadzenie transakcji offline? Jak dla mnie to brzmi po prostu jak nadużycie. 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Melonik1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
06-04-2022
Wiadomość 1 z 2 (2 972 wyświetleń)

Re: Transakcje internetowe w trybie offline

Obecnie nie powinno być takiej sytuacji. W większości transakcje są realizowane w trybie online i blokowane na koncie.
Może się jednak zdarzyć, że właściciel terminala czy usługi realizuje płatności w inny sposób. Wtedy dopiero z chwilą rozliczenia transakcji otrzymujemy informację o płatności. W przypadku braku pieniędzy na koncie może pojawić się saldo ujemne. 
Jeśli faktycznie będziesz miał taką sytuację, możesz nam to zgłosić na czacie w Moim ING lub całodobowej infolinii 32 357 00 12. Sprawdzimy to wtedy dla Ciebie.

 

Dodam, że brak pieniędzy na koncie nie jest sposobem na wyłączenie subskrypcji. 
Jeśli nie chcesz by dana płatność była realizowana, powinieneś skontaktować się ze sklepem, w którym zostawiłeś dane swojej karty. 
Tam powinieneś zamknąć subskrypcję. My nie możemy tego zrobić.-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
536
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 911 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Karta wielowalutowa do konta a osoba poniżej 18 roku życia

Dziękuję za dobrą wiadomość.

14-07-2024
Re.: Karta wielowalutowa do konta a osoba poniżej 18 roku życia

Z tej opcji można już korzystać, zweryfikujemy i poprawimy informacje na naszej stronie - dziękujemy za zwrócenie uwagi Emotikon: Szczęśliwy

14-07-2024
Nie możesz dzisiaj złożyć więcej wniosków

Dzień dobry,

 

Jak w temacie wiadomości podczas składania wniosku o pożyczkę operacja zostaje wstrzymana informacją "Nie możesz dzisiaj złożyć więcej wniosków" spróbuj ponownie jutro. Powodem może być z

...

14-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy