Płatności

Odpowiedz

Płatność w internecie w obcych walutach

Dzień dobry

Korzystam z usługi internetowej za granicą (hosting)  za którą będę musiał płacić..

w Panelu administracyjnym jest miejsce na podanie numeru karty. Mam kartę debetową ING visa. Opłaty mogę uiszczać trzech walutach do wyboru.

Dolar amerykański, frank szwajcarski i euro. Dla wszystkich walut kwota  abonamentu jest taka sama i wynosi 48 CHF, USD, EURO Opłaata jest pobierana bezpośrednio z karty.

W której walucie jest dla mnie najorzystniej płacić ? Czy bank pobiera jakieś  opłaty dodatkowe ? W jaki sposób bank ING dokoonuje przeliczenia walutowego ? Gdzie znajdę aktualny kurs walut ?

Odpowiedz
0 Lajków
jacobi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
2
11-09-2016
Wiadomość 1 z 8 (19 760 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach

Jeżeli płatność zrobisz z karty Visa wydanej do konta w PLN to przewalutowanie następuje po organizacji płatniczej VISA. Kurs sprawdzisz na stronie organizacji płatniczej.
My pobieramy prowizję 3% kwoty płatności za przewalutownie transakcji bezgotówkowej dokonanej w walucie innej niż waluta konta.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 2 z 8 (19 718 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach

OK dzięki za odpowiedz

Rozumiem że ten kalkulator na stronie VISA jest ok do przeliczenia takiej transakcji ? https://www.visa.pl/karty-dla-ciebie/kalkulator-walutowy

Czy są w banku ING jakieś inne usługi, z których mogę skorzystać a  które pozwolą mi dokonać tej transakcji jeszcze taniej ?

 

Odpowiedz
0 Lajków
jacobi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
2
11-09-2016
Wiadomość 3 z 8 (19 713 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach

@jacobi dzięki za linka do Visy! Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 8 (19 682 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach


jacobi pisze:

OK dzięki za odpowiedz

Rozumiem że ten kalkulator na stronie VISA jest ok do przeliczenia takiej transakcji ? https://www.visa.pl/karty-dla-ciebie/kalkulator-walutowy

Czy są w banku ING jakieś inne usługi, z których mogę skorzystać a  które pozwolą mi dokonać tej transakcji jeszcze taniej ?

 


Kalkulator jest ok. Można również otworzyć kartę Wirtualną dedykowaną do płatności internetowych, gdzie nie pobieramy prowizji za przewalutowanie. Przewalutowanie realizowane jest po kursie banku z dnia rozliczenia transakcji.

https://www.ingbank.pl/male-firmy/karty/karta-wirtualna-ing-visa

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
SandraŚ
Były moderator
Były moderator icon
52
11
04-09-2015
Wiadomość 5 z 8 (19 644 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach

Wit@m

Czyli rozumiem, że jeśli posiadam wiertualną karte VISA i chce dokonać zakupu za powiedzmy 40 USD to:

wpłacam na rachunek karty 40 x 3,9816 pln ( po dzisiejszym kursie ) i jest to całkowity koszt jaki będzie poniesiony ?

Pozdrawiam. QbaMail.

Odpowiedz
0 Lajków
QbaMail
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
0
19-08-2016
Wiadomość 6 z 8 (19 571 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach

Tak, proszę jedynie pamiętać, że kurs wedle którego rozliczymy transakcję to kurs z dnia rozliczenia transakcji. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
SandraŚ
Były moderator
Były moderator icon
52
11
04-09-2015
Wiadomość 7 z 8 (19 507 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach

Wit@m
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam. QbaMail.
Odpowiedz
0 Lajków
QbaMail
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
0
19-08-2016
Wiadomość 8 z 8 (19 480 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy