Płatności

Odpowiedz

Płatność w internecie w obcych walutach

Dzień dobry

Korzystam z usługi internetowej za granicą (hosting)  za którą będę musiał płacić..

w Panelu administracyjnym jest miejsce na podanie numeru karty. Mam kartę debetową ING visa. Opłaty mogę uiszczać trzech walutach do wyboru.

Dolar amerykański, frank szwajcarski i euro. Dla wszystkich walut kwota  abonamentu jest taka sama i wynosi 48 CHF, USD, EURO Opłaata jest pobierana bezpośrednio z karty.

W której walucie jest dla mnie najorzystniej płacić ? Czy bank pobiera jakieś  opłaty dodatkowe ? W jaki sposób bank ING dokoonuje przeliczenia walutowego ? Gdzie znajdę aktualny kurs walut ?

Odpowiedz
0 Lajków
jacobi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
2
11-09-2016
Wiadomość 1 z 8 (26 838 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach

Jeżeli płatność zrobisz z karty Visa wydanej do konta w PLN to przewalutowanie następuje po organizacji płatniczej VISA. Kurs sprawdzisz na stronie organizacji płatniczej.
My pobieramy prowizję 3% kwoty płatności za przewalutownie transakcji bezgotówkowej dokonanej w walucie innej niż waluta konta.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 2 z 8 (26 796 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach

OK dzięki za odpowiedz

Rozumiem że ten kalkulator na stronie VISA jest ok do przeliczenia takiej transakcji ? https://www.visa.pl/karty-dla-ciebie/kalkulator-walutowy

Czy są w banku ING jakieś inne usługi, z których mogę skorzystać a  które pozwolą mi dokonać tej transakcji jeszcze taniej ?

 

Odpowiedz
0 Lajków
jacobi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
2
11-09-2016
Wiadomość 3 z 8 (26 791 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach

@jacobi dzięki za linka do Visy! Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 8 (26 760 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach


jacobi pisze:

OK dzięki za odpowiedz

Rozumiem że ten kalkulator na stronie VISA jest ok do przeliczenia takiej transakcji ? https://www.visa.pl/karty-dla-ciebie/kalkulator-walutowy

Czy są w banku ING jakieś inne usługi, z których mogę skorzystać a  które pozwolą mi dokonać tej transakcji jeszcze taniej ?

 


Kalkulator jest ok. Można również otworzyć kartę Wirtualną dedykowaną do płatności internetowych, gdzie nie pobieramy prowizji za przewalutowanie. Przewalutowanie realizowane jest po kursie banku z dnia rozliczenia transakcji.

https://www.ingbank.pl/male-firmy/karty/karta-wirtualna-ing-visa

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
SandraŚ
Były moderator
Były moderator icon
52
12
04-09-2015
Wiadomość 5 z 8 (26 722 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach

Wit@m

Czyli rozumiem, że jeśli posiadam wiertualną karte VISA i chce dokonać zakupu za powiedzmy 40 USD to:

wpłacam na rachunek karty 40 x 3,9816 pln ( po dzisiejszym kursie ) i jest to całkowity koszt jaki będzie poniesiony ?

Pozdrawiam. QbaMail.

Odpowiedz
0 Lajków
QbaMail
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
0
19-08-2016
Wiadomość 6 z 8 (26 649 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach

Tak, proszę jedynie pamiętać, że kurs wedle którego rozliczymy transakcję to kurs z dnia rozliczenia transakcji. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
SandraŚ
Były moderator
Były moderator icon
52
12
04-09-2015
Wiadomość 7 z 8 (26 585 wyświetleń)

Re.: Płatność w internecie w obcych walutach

Wit@m
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam. QbaMail.
Odpowiedz
0 Lajków
QbaMail
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
0
19-08-2016
Wiadomość 8 z 8 (26 558 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Hasło maskowane - pozwólcie nam je wyłączyć!

Widać uwagi trafiły do kosza skoro 2 lata i nadal macie ten syf w panelu logowania Emotikon: Smutny(((

19-06-2026
Re: Problem z płatnościami zbliżeniowymi BLIK

Nie mieliśmy wcześniej zgłoszeń w tym temacie. Przekazaliśmy informację do działu technicznego z prośbą o sprawdzenie. 

16-06-2026
Problem z płatnościami zbliżeniowymi BLIK

Witajcie.
Mam od jakiegoś czasu problem przy każdej próbie płatności zbliżeniowo blikiem. Mianowicie, przy próbie zapłacenia smartfonem zawsze najpierw odblokowuję ekran odciskiem palca (taki jest wymó...

16-06-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy