Płatności

Odpowiedz

Płatność kartami za granicą

Witam.

Wątek poruszany wielokrotnie ....

Dla podsumowania informacji i ewentualnej weryfikacji przez użytkowników kart.

 

Płatność kartą za granicami  Polski:

 

1.Karta debetowa:

- przewalutowanie z waluty danego raju w który jest dokonywana transakcja na EURO, a następnie na  Złotówki.

- opłata bankowa 3 % od transakcji 

 

2.Karta kredytowa:

- przewalutowanie z waluty danego raju w który jest dokonywana transakcja na EURO, a następnie na  Złotówki.

 

Proszę o uzupełnienie danych oraz o ewentualne uwagi czy tak jest. Proszę też osoby które płaciły za granicą kartą wydawaną przez ING o ewentualne uwagi i inne sposoby na płatności za granicą.

Pozdrawiam.

 

Odpowiedz
0 Lajków
kris_83
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-01-2018
Wiadomość 1 z 6 (26 336 wyświetleń)

Re: Płatność kartami za granicą

@kris_83 Podałeś poprawne informacje jeżeli chodzi o karty kredytowe, natomiast te które dotyczą kart tak zwanych debetowych nie są prawidłowe. W przypadku kart płatniczych zarówno Visa jak również Maestro nie ma podwójnego przewalutowania. W karcie Visa przewalutowanie następuje bezpośrednio na PLN po kursie organizacji płatniczej, a w karcie Maestro bezpośrednio na EUR również po kursie organizacji płatniczej. Dodatkowo do karty Maestro wydawanej do konta w EUR nie pobieramy prowizji za płatności bezgotówkowe. 

Zwróć też uwagę, że karta Visa może być podpięta jednocześnie do konta w PLN i do kont walutowych. Dzięki temu możesz uniknąć prowizji za płatności kartą wykonywane w walutach GBP/USD/EUR. Ważne, żebyś miał konto w takiej samej walucie w jakiej wykonujesz płatność (nasze konta walutowe dla klientów indywidualnych są prowadzone bezpłatnie), miał na nim daną walutę i był jego właścicielem. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 6 (26 275 wyświetleń)

Re: Płatność kartami za granicą

Witam, a jak wygląda płatność bezgotówkowa za granicą za pomocą karty Mastercard w telefonie? W TOiP jest informacja, że dla kart VISA zbliżeniowa oraz Zbliżak pobiera jest prowizja 3%, natomiast dla karty Mastercard w telefonie widnieje "nie dotyczy". Proszę o informację jak należy taki zapis rozumieć

Odpowiedz
0 Lajków
Paweł1982
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
03-04-2018
Wiadomość 3 z 6 (25 373 wyświetleń)

Re: Płatność kartami za granicą

@Paweł1982 w tabeli jest opis "nie dotyczy" ze względu, że nie ma tu zastosowania opłata za przewalutowanie. Płacąc tą kartą, przewalutowanie jest po kursie organizacji płatniczej z waluty lokalnej do euro i z euro do PLN po kursie banku. 

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 6 (25 313 wyświetleń)

Re: Płatność kartami za granicą

@Konto usunięte dziękuję za odpowiedź, jeśli dobrze zrozumiałem to w przypadku płatności w Czechach mamy do czynienia z następującą sytuacją:

 

Visa zbliżeniowa = kurs VISA z CZK na PLN + 3% prowizji... 100CZK => 17,20PLN

 

Mastercard w telefonie = kurs MC z CZK na EUR => kurs banku EUR na PLN... MC 100CZK = 3,95EUR => Bank 3,95EUR (sprzedaż 4,33PLN) => 17,10PLN

Paweł1982
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
03-04-2018
Wiadomość 5 z 6 (25 256 wyświetleń)

Re: Płatność kartami za granicą

Paweł1982 Wzór jest dobry Emotikon: Szczęśliwy Wartości mogą zmienić się w zależności od bieżącego kursu. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 6 (25 254 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy