Płatności

Odpowiedz

Blokowanie środków na koncie na przyszłe przelewy

W momencie gdy chce zrobić płatność z inną datą niż dzisiejsza to bardzo brakuje mi możliwości blokowania takiej kwoty na koncie do momentu jej wykonania. Jest to bardzo ważne gdy płacę za czynsz, prąd, kablówkę lub inną płatność i środki musza być na koncie by płatność mogła się wykonać. Zdarza się (często) że płatność jest pod koniec miesiąca ale niestety kilka dni przed moją wypłatą i musze wtedy przez cały miesiąc pamiętać żeby mieć do czasu wykonania tej płatności odpowiednie środki na koncie. Jak zapomnę i wydam choćby o 1 zł więcej to przelew nie wyjdzie Emotikon: Smutny Jeżeli była by taka opcja (opcjonalna do zaznaczenia) to kwota była by blokowana i nie mógłbym bym potem pilnować aż tak rygorystycznie środków na koncie - szczególnie jak te płatności są w różnych dniach. Wiem ze mogę dużo wcześniej zapłacić ale wtedy niejako kredytuję takiego dostawcę usługi...

Takie opcja ma konkurencja np. Credit Agricole i tutaj w ING baaaaaardzo mi tego brakuje ....

 

Odpowiedz
0 Lajków
Medius
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-07-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 878 wyświetleń)

Re: Blokowanie środków na koncie na przyszłe przelewy

Dziękujemy za twoją sugestię, przekazuję ją do osób odpowiedzialnych za rozwój naszej bankowości internetowej Emotikon: Szczęśliwy
Faktycznie, nie mamy takiej opcji, żeby zablokować pieniądze na płatność, z przyszłą datą realizacji. Rozwiązaniem, które może Ci to ułatwić, to założenie dodatkowego konta rozliczeniowego np. Direct, bez karty. Wtedy będzie ono bezpłatne. Odłożenie konkretnej kwoty na dane płatności i utworzenie stałych zleceń właśnie z tego konta. Dzięki temu, będziesz miał lepszą kontrolę nad swoimi finansami Emotikon: Szczęśliwy 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 2 z 2 (1 837 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy