Odpowiedz
Dzisiaj rano wpłaciłam pieniądze do wpłatomatu Gorzów Wlkp.Ul.Hawelańska.Wieczorem okazuje się,że nie mam pieniędzy na koncie.Co się stało?Od ponad 10 lat jestem klientką ING i do tej pory czegoś takiego nie doświadczyłam.Czekam na wytłumaczenie tej dla mnie niezrozumiałej sytuacji.
.
Odpowiedz
0 Lajków
Aleka
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-08-2020
Wiadomość 1 z 2 (1 356 wyświetleń)

Re: Wpłata

Jeżeli na Twoim koncie jest zajęcie egzekucyjne, to salda takich kont aktualizujemy w dni robocze i soboty w godzinach 8-20. Tym samym wpłacając pieniądze dziś, zobaczysz je na koncie jutro rano. Jeżeli jednak nie masz egzekucji na koncie, a mimo to nie widzisz zaksięgowanej wpłaty na swoim rachunku, to proszę Cię o kontakt telefoniczny 32 357 00 69 (24/7). Możesz również napisać do nas na czacie w Moim ING (dni robocze 8-24 i soboty 8-22). Nasi specjaliści to dla Ciebie sprawdzą. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 334 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy